Nancy Pelosi przekazała bratu Floyda flagę ofiarowywaną rodzinom poległych weteranów

Demokratka Nancy Pelosi wręczyła rodzinie George’a Floyda amerykańską flagę, którą  podczas uroczystości pogrzebowych otrzymują rodziny poległych weteranów. Zmarły George Floyde nigdy nie służył w siłach zbrojnych USA.

Jak donosi portal LifeZette.com wielu Amerykanów jest oburzonych po tym jak Nancy Pelosi podrałowała amerykańską flagę rodzinie zamordowanego niedawno George’a Floyda. Zdjęcie z uroczystego wręczenia zostało umieszczone na oficjalnym Twitterze Pelosi, bardzo szybko obiegło media społecznościowe w całych Stanach Zjednoczonych.

„Niech ta flaga, która powiewała nad Kapitolem w dniu zabójstwa jego brata, będzie symbolem naszego wspólnego zaangażowania w zapewnienie sprawiedliwości dla George’a i wszystkich ofiar przemocy policyjnej” – napisała Nancy Pelosi.

Amerykańskie flagi pochówkowe są tradycyjnie ofiarowywane przez rząd USA rodzinom poległych weteranów podczas pogrzebów wojskowych.

Według The National Cemetery Administration of the Veterans Affairs muszą być spełnione określone wytyczne, aby najbliżsi mogli otrzymać Flagę:

 1. Weteran, który służył w czasie wojny
2. Weteran, który zmarł na czynnej służbie po 27 maja 1941 r.
3. Weteran, który służył po 31 stycznia 1955 r.
4. Kombatant, który został zwolniony lub opuścił służbę  przed 27 czerwca 1950 r.
5. Niektóre osoby, które służyły w zorganizowanych siłach zbrojnych Wspólnoty Filipin podczas służby w Siłach Zbrojnych USA i  zmarły 25 kwietnia 1951 r. lub później
6. Niektórzy byli członkowie wybranych rezerw

Z reguły flaga, która jest wykorzystywana podczas nabożeństwa pogrzebowego , przekazywana jest potem na pamiątkę najbliższemu krewnemu.

Niektórzy użytkownicy mediów społecznościowych nie kryją oburzenia oraz zaniepokojenia, że Pelosi wykorzystała tę tragedię dla korzyści politycznej podczas nadchodzących listopadowych wyborów.

„To jest OBRAZA do naszej amerykańskiej służby, zarówno mężczyzn i kobiet!!!!”

 

„Czemu ofiarowano flagę George’wi  Floydowi? Ne był członkiem sił zbrojnych ani nie pracował na pierwszej linii frontu Co powiecie na to, aby ofiarować flagi rodzinom zamordowanych policjantów!?”

„Przestańcie robić z niego bohatera. Nie powinien był umrzeć, ale nie jest bohaterem. Bohaterem jest człowiek, który zginął chroniąc swoją własność lub rodzinę.”

AL

źródło: Twitter, m.thebl.com, lifezette.com, dateway.ne

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Policjanci zatruli się mlecznymi koktajlami z dodatkiem wybielacza

5 KOMENTARZE

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię