To już oficjalne! Andrzeja Duda spotka się Donaldem Trumpem w Waszyngtonie

print screen: YouTube/VOA News

Prezydent Andrzej Duda spotka się w Waszyngtonie z prezydentem Donaldem Trumpem w środę 24 czerwca – potwierdził oficjalnie Biały Dom. Rozmowy mają dotyczyć między innymi współpracy wojskowej, handlowej i w dziedzinie energetyki.

Oficjalny komunikat władz USA dotyczący spotkania w Białym Domu zamieścił na Twitterze  korespondent Polskiego Radia Marek Wałkuski.


Informując o wizycie polskiego prezydenta w Białym Domu rzeczniczka amerykańskiego prezydenta Kayleigh McEnany podkreśliła, że dojdzie do niej w krytycznym momencie, gdy oba kraje otwierają się po miesiącach walki z pandemią koronawirusa.

Jako bliscy partnerzy i sojusznicy w NATO, Stany Zjednoczone i Polska rozszerzają współpracę w wielu dziedzinach. Prezydenci Trump i Duda przedyskutują dalsze zwiększanie współpracy w dziedzinie obronności a także w kwestii handlu, energetyki i bezpieczeństwa sieci telekomunikacyjnych” – napisała w komunikacie Kayleigh McEnany.

Prezydent Andrzej Duda będzie pierwszym zagranicznym przywódcą, który odwiedzi Biały Dom od początku epidemii koronawirusa, z powodu której wstrzymano wszelkie spotkania prezydenta Donalda Trumpa z zagranicznymi gośćmi. W tej chwili trwa uzgadnianie szczegółów wizyty.

Georgette Mosbacher napisała na Twitterze:

AL

źródło: Twitter, IAR

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Sondaż Gallupa: Spada poczucie dumy z bycia Amerykaninem

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię