Energetyka jądrowa jednym tematów spotkania prezydentów Polski i USA

Prezydent Polski Andrzej Duda powiedział, że wśród tematów, które będą poruszone w jego rozmowie z Donaldem Trumpem, będzie energetyka jądrowa. Spotkanie prezydentów Polski i USA odbędzie się w przyszłym tygodniu w Białym Domu.

O szczegółach dotyczących tematów spotkania Andrzej Duda mówił podczas konferencji prasowej.„Będziemy na pewno rozmawiali na temat współpracy pomiędzy polskimi firmami, polskimi władzami a firmami ze Stanów Zjednoczonych i władzami Stanów Zjednoczonych w zakresie konwencjonalnej energii, nuklearnej i jej wykorzystania” – powiedział prezydent Andrzej Duda i dodał, że będzie to kontynuacja rozmów na temat. „Tym, który prowadzi je cały czas, stale, w ramach polskiego rządu jest pan minister Piotr Naimski” – powiedział prezydent Polski.

Rozmowy na tematy energetyczne mają też dotyczyć importu do Polski skroplonego gazu z USA. Jak zaznaczał prezydent, są plany budowy nowego gazoportu, więc – jak podkreślił – „te relacje także nabierają na przyszłość być może nowych barw”.

Poza tym, prezydenci Andrzej Duda i Donald Trump mają rozmawiać o bezpieczeństwie, między innymi w kontekście ewentualnej relokacji części amerykańskich żołnierzy z Niemiec do Polski.

 

AL

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię