W dobie Black Lives Matter firma Apple uruchamia nową inicjatywę

Apple wprowadza inicjatywę na rzecz sprawiedliwości rasowej. Wyda na nią 100 milionów dolarów.

Nowa inicjatywa ma na celu pomóc w przełamaniu barier rasowych i dać szansę na rozwój dla mniejszości rasowych. Dyrektor generalny Tim Cook ogłosił, że gigant technologiczny przeznacza 100 milionów dolarów na nową inicjatywę Racial Equity and Justice Initiative kierowaną przez Lisę Jackson.

„Niezależnie od tego, czy jest to Apple, czy inne miejsce w społeczeństwie, ciężar zmian nie może spoczywać na tych, którzy są niedostatecznie reprezentowani” – powiedział Cook w filmie opublikowanym na Twitterze. Dodał, że „jesteśmy w ważnym punkcie naszej historii” i postępy nie mogą być powolne, wręcz przeciwnie jesteśmy „gotowi do wielkiego postępu”.

Zdaniem Cooka inicjatywa Apple rozpocznie się w Stanach Zjednoczonych i z czasem zostanie wdrożona na całym świecie w celu zniesienia „barier systemowych”, z którymi spotykają się na co dzień Czarni obywatele tego kraju. Cook obiecuje „holistyczne” podejście obejmujące wspieranie edukacji, organizacji praw obywatelskich, pomoc firmom zarządzanym i prowadzonym przez Afro-Amerykańow i inne mniejszości.

Cook powiedział, że Apple „wprowadzi zmiany, które dotkną niemal wszystkiego, co robimy”, dążąc do transformacji w firmie i społeczeństwie.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię