Donald Trump poparł Andrzeja Dudę przed wyborami: „Wierzę, że odniesie sukces”

zdjęcie: Twitter/@prezydentpl/Kancelaria Prezydenta

Prezydent Donald Trump wyraził przekonanie, że prezydent Andrzej Duda wygra wybory prezydenckie. Amerykański przywódca chwalił polskiego prezydenta. Stwierdził też, że polski prezydent nie potrzebuje jego poparcia w kampanii.

Rozpoczynając konferencję prasową w ogrodzie różanym prezydent Donald Trump odnotował fakt, że w Polsce trwa kampania wyborcza. „Jestem zaszczycony obecnością mojego przyjaciela, prezydenta Andrzeja Dudy. Czekają go wybory i wierzę, że odniesie w nich sukces” – powiedział amerykański prezydent.

Zapytany o termin wizyty prezydent Andrzej Duda powiedział, że potencjalny przyjazd do Waszyngtonu omawiał z prezydentem Trumpem kilka dni temu podczas rozmowy telefonicznej.

Donald Trump pytany o to, czy planuje w najbliższej przyszłości przyjechać do Polski,odpowiedział: „Odpowiedź brzmi: tak. Co do wyjazdu do Polski chcielibyśmy zrobić to znowu tak szybko, jak będzie to możliwe”.

Przypomniał jednak, że w USA trwa kampania przed listopadowymi wyborami prezydenckimi.„Zapewne będę w stanie to zrobić dopiero po wyborach. Natomiast zakładając, że wszytko pójdzie dobrze, to odpowiedź jest: zdecydowanie tak” – dodał Trump,

Prezydent Stanów Zjednoczonych odrzucił sugestie, że stara się pomóc prezydentowi Dudzie w kampanii. „Prezydent Duda radzi sobie świetnie w Polsce, znakomicie wykonuje swoja pracę i Polacy go cenią, podobnie jak Panią Dudę. Nie sadzę by potrzebował mojej pomocy” – podkreślił Donald Trump. Prezydent USA z uznaniem wypowiadał się o Polsce, która nazwał „wspaniałym krajem”.

IAR, Ameryka po polsku

Prezydent Duda złożył kwiaty pod pomnikiem Kościuszki w Waszyngtonie

Prezydent Duda złożył kwiaty pod pomnikiem Kościuszki w Waszyngtonie

Donald Trump: Do 10 lat więzienia za niszczenie pomników

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię