Amazon wprowadza „asystenta odległości” wśród swoich pracowników

W ramach swoich działań na rzecz ograniczenia infekcji koronawirusem w miejscach pracy Amazon wprowadza asystenta odległości, który pomoże w utrzymaniu właściwego dystansu między pracownikami.

System rzeczywistości rozszerzonej wykorzystuje kamery i duży monitor, który rysuje okręgi wokół pracowników, aby zachęcić ich do zachowania zalecanej odległości społecznej wynoszącej około dwóch metrów lub sześciu stóp.

Zielony okrąg wskazuje bezpieczną odległość. Koło zmienia kolor na czerwony, gdy ludzie zbliżają się zbyt blisko siebie.

Amazon opublikował na swoim blogu, że system został opracowany przez ich inżynierów i już jest używany w niektórych budynkach Amazon. Wkrótce technologia ta zostanie wdrożona we wszystkich miejscach pracy oferowanych przez Amazon.

Amazon dodał, że opracowana przez nich technologia stanie się „open source”, aby każdy mógł stworzyć własnego asystenta odległości.

Parę tygodni temu zatrudniający ponad 800 000 pracowników Amazon stanął w obliczu protestów. Pracownicy kwestionowali bezpieczeństwo podczas pandemii koronawirusa. Jeszcze na początku maja firma Amazon nie zapewniała swoim pracownikom środków ochrony osobistej, nie egzekwowała społecznych zasad dystansowania ani nie wprowadziła procedur dezynfekcji miejsc pracy.

Firma Amazon zobowiązała się również do zainwestowania miliardów dolarów w walkę z COVID-19.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię