Donald Trump krytycznie o nieudolnej walce z przestępczością w Chicago

Prezydent Donald Trump wysłał w piątek list do burmistrz Chicago Lori Lightfoot i gubernatora stanu Illinois J.B. Pritzkera, wzywając ich do bardziej skutecznego przeciwdziałania przemocy w Chicago. 

„Piszę dziś do was, abyście podjęli działania przeciw zwrócili uwagę i wezwali do działania przeciw niszczycielskiej przemocy w Chicago. Podczas gdy w ciągu ostatnich kilku lat obserwuję spadek przstepczosći na szczeblu krajowym jestem przerazony ciągłą przemocą w tym wielkim amerykańskim mieście” – zaczyna się list.

List szczegółowo opisuje przemoc, która miała miejsce w Chicago w ostatni weekend majowy, kiedy postrzelono ponad 80 osób, śmierć poniosło 12 osób. W miniony weekend liczby te wzrosły jeszcze bardziej – 104 osoby zostały postrzelone, a zostało 14 zabitych, w tym 3-letni chłopiec.

„Wasz brak przywództwa w tej ważnej kwestii nadal zawodzi ludzi, których przysięgaliście chronić. Obawiam się, że jest to kolejny przykład Waszego braku zaangażowania na rzecz bezbronnych obywateli, którzy są ofiarami tej przemocy”

„Jeśli jesteście zainteresowani, jestem gotów poprosić członków mojego gabinetu o spotkanie z wami i pomoc w opracowaniu planu uczynienia Chicago bezpiecznym, ponieważ udana formuła uciekła zarówno wam, jak i waszym poprzednikom.”

List zakończył tym, że gubernator i burmistrz stawiają na pierwszym miejscu własne interesy polityczne a, nie bezpieczeństwo mieszkańców Chicago i całego Illinois.

 „Niestety, nadal przedkładane są własne interesy polityczne nad życie, bezpieczeństwo i losy własnych obywateli. Mieszkańcy Chicago zasługują na więcej”.

Całą treść listu można przeczytać poniżej:

 

Burmistrz Chicago odpowiedziała prezydentowi na Twiterze: „Nie potrzebuję lekcji przywództwa od Donalda Trumpa” .

„Nasi policjanci, pracownicy patrolujący ulice i mieszkańcy niestrudzenie pracują nad zapewnieniem bezpieczeństwa naszym społecznościom, wykorzystuje on ofiary przemocy w naszym mieście do zdobywania tanich punktów politycznych, wypowiadając rasistowską retorykę i ignorując wpływ COVID-u na cały kraj”.

 

Biuro gubernatora również odpowiedziało i nazwało prezydenta „porażką”, a sam list nazwali „wyczyniem prasowym”.

„jest porażką, po raz kolejny uciekła się do wyczynu prasowego, próbując odwrócić uwagę od jego długiej listy niepowodzeń, a zwłaszcza od jego reakcji na śmiertelny koronawirus i ogólnokrajowe wezwania do sprawiedliwości rasowej”

 

AL

Najlepsze szpitale dziecięce w USA

Tragiczny wypadek autobusu w Warszawie: Kierowca był pod wpływem narkotyków

Rekordowa liczba Polaków za granicą zarejestrowała się do głosowania

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię