Regis Philbin, legenda amerykańskiej telewizji nie żyje

Regis Philbin nazywany był „najciężej pracującym człowiekiem show-businessu”. Philbin zmarł w piątek, 24 lipca w wieku 88 lat, śmiercią naturalną, poinformował magazyn People.

„Jako rodzina jesteśmy wdzięczni za wspólnie spędzony czas z człowiekiem o wielkim sercu, legendarnym poczuciu humoru i jego możliwości zmieniania każdego codziennego dnia w ten najlepszy o którym pod wieczór warto było rozmawiać. Chcemy wyrazić swoja głęboką sympatię dla wszystkich jego przyjaciół i fanów, którzy mu towarzyszyli podczas jego 60 letniej kariery”.

Philbin był postacią goszczącą na ekranach telewizorów w milionach domów. W czasie trwania kariery prowadził programy „Live! With Regis and Kathie Lee”, „Live! With Regis and Kelly” jak również “Who Wants to Be a Millionaire”. Regis Philbin laureat telewizyjnego Oscara czyli nagrody Emmy, to przede wszystkim człowiek szczycący się rekordem Guinessa w długości pracy przed kamerami. Regis Francis Xavier Philbin urodził się 25 sierpnia 1931 roku na Bronxie. Przez całe swoje życie był związany z Nowym Jorkiem. Świetnie sobie poczynał jako pisarz, piosenkarz i aktor. Był ojcem czterech córek: Joany, Jennifer, Amy i Daniel.

JR

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię