Wybierasz się w podróż po Ameryce? Przeczytaj ile zapłacisz kary za brak maski

Od kilku tygodni CDC twierdzi, że są dowody na to, że noszenie maski na twarzy zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. W sytuacjach kiedy dystans socjalny nie jest możliwy noszenie maski jest szczególnie zalecane.

Z powodu coraz większej ilości zakażeń wiele miast w USA zaczęło wymagać noszenie masek w miejscach publicznych. Niektóre nawet nakładają kary grzywny za ich brak.

Wichita, Kansas – od 2 lipca za brak maski zapłacisz $2 500.

Nowy Orlean, Luizjana – za brak maski zapłacisz $500 i możesz również pójść do więzienia gdyż jej brak jest prawnie uważany za wykroczenie.

Arlington, Teksas – pierwsze przewinienie to reprymenda, drugie do $250 grzywny.

Minneapolis, Minnesota – w tym mieście na północ od naszego stanu za brak maski zapłacimy karę w wysokości do $1 000. Dotyczy to wszystkich powyżej 2. roku życia.

Miami, Floryda – od 25 czerwca maski są wymagane w miejscach publicznych. Ich brak może nas kosztować $500.

Long Beach, Kalifornia – od 18 czerwca noszenie masek jest wymagane, ale ich brak nie jest karany mandatem.

Atlanta, Georgia – za brak maski zapłacimy do $1 000 grzywny i możemy spędzić 6 miesięcy w więzieniu.

Tuscon, Arizona – od 27 czerwca obowiązują maski. Za ich brak zapłacimy $50 grzywny lub będziemy musieli spędzić 5 godzin na miejskich pracach społecznych.

Albuquerque, Nowy Meksyk – maski obowiązują od 1 lipca, a za ich brak zapłacimy $100.

Baltimore, Maryland – bije rekordy z karą $5 000. Maski obowiązują w miejscach publicznych.

Las Vegas, Newada – od czerwca obowiązuje noszenie masek. Kary na osoby indywidualne nie są nanoszone, ale na biznesy. Za każdą osobę bez maski biznes może zapłacić $250 kary oraz mieć zabraną licencję.

Portland, Oregon – od 15 lipca jest obowiązek noszenia masek przez wszystkie osoby powyżej 12 roku życia. Za ich brak grozi 30 dni więzienia i do $1 250 kary.

Memphis, Tennessee – w miejscach publicznych jest obowiązek noszenia masek, a za ich brak zapłacimy $20. Jeśli nie chcemy wydać $20 to możemy karę pieniężną zamienić na pracę społeczną.

Boston, Massachusetts – jeśli socjalny dystans nie jest możliwy to maski są obowiązkowe. Za ich brak grozi kara do $300.

San Francisco i San Diego, Kalifornia – za brak maski zapłacimy do $1 000 grzywny, a w San Diego dodatkowo możemy trafić do więzienia na okres 6 miesięcy

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię