Samolot zawrócił z trasy. Pasażerowie nie mieli maseczek

Kolejna afera z maseczkami ochronnymi u amerykańskiego przewoźnika.

Jak informuje portal travelpulse.com, samolot linii lotniczych DELTA lecący z Detroit do Atlanty zawrócił po starcie z powodu dwójki pasażerów, którzy odmówili założenia maseczki ochronnej w trakcie trwania lotu. Decyzją kapitana samolot powrócił na lotnisko Detroit Metro w miasteczku Romulus.

Według rozporządzenia CDC na pokładach wszystkich samolotów w Stanach Zjednoczonych obowiązuje nakaz używania maseczek ochronnych w trakcie lotu. Natomiast przed wejściem na pokład, personel musi sprawdzić temperaturę każdego wybierającego się w podróż pasażera. To nie pierwszy przypadek, kiedy samolot został zawrócony w trakcie lotu z powodu niezastosowania się lecących osób do obowiązujący obecnie przepisów. Wcześniej do tego typu sytuacji doszło w liniach American oraz Spirit, gdzie osoby z powodu braku maseczki zostały wyproszone z pokładu samolotu.

Warto dodać, że wkrótce Delta Airlines wymagać będzie od pasażerów twierdzących, że nie może latać w masce ochronnej tzw. wirtualnych zaświadczeń lekarskich potwierdzającym ich obecny stan zdrowia.

 

JR

Chińczycy w drodze na Marsa. Mamy nagranie ze startu rakiety

J.B. Pritzker ostrzega przed podróżami do innych stanów

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię