Donald Trump chce przesunięcia terminu wyborów prezydenckich w USA

Prezydent Donald Trump chce przesunięcia terminu listopadowych wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, donosi BBC News.

Jak twierdzi Donald Trump w dzisiejszym wpisie na portalu Twitter, „propozycja wyborów korespondencyjnych doprowadzi do oszustw wyborczych i nieprawidłowości przy liczeniu głosów na niespotykaną dotąd skalę”. Jak dodał, wybory powinny się odbyć w terminie, kiedy jak mówi „wszyscy wyborcy będą mogli zagłosować w sposób prawidłowy i bezpieczny”. Głosowanie pocztowe popierają demokraci przy sprzeciwie przedstawicieli partii republikańskiej, którzy twierdzą, że w poprzednich wyborach zaginęły miliony kart do głosowania a dokładnie ponad 28 milionów w ciągu sześciu lat. Dwa miliony kart do głosowania zostało wysłanych pod niewłaściwy adres, co pokazuje skalę niebezpieczeństwa w momencie oddania wyborów w ręce amerykańskiej poczty, czyli United States Postal Service.

 

Według demokratów „wybory korespondencyjne to przyszłość kraju” podkreśla przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi. Wprowadzenie ogólnonarodowych wyborów korespondencyjnych w Stanach Zjednoczonych kosztowałoby od 982 milionów dolarów do 1,4 mld. Według BBC, Prezydent Donald Trump nie ma wpływu na zmianę terminu wyborów prezydenckich. Decyduje o tym Kongres Stanów Zjednoczonych.

Czy dojdzie do zmiany terminu wyborów 3 listopada przekonamy się w najbliższym czasie. A jaka jest wasza opinia w tej sprawie? Prosimy o komentarze.

JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię