W Wisconsin maseczki obowiązkowe

W związku ze stale rosnąca liczbą zachorowań gubernator Wisconsin, Tony Evers wprowadził nakaz noszenia maseczek w miejscach publicznych.

Wisconsin dołączyło do 32 stanów, które wydały podobne rozporządzenie. Nakaz obowiązuje w całym stanie i obejmuje wszystkich powyżej 5 roku życia. Dotyczy zarówno miejsc publicznych jak i barów oraz restauracji na świeżym powietrzu, z wyjątkiem stolików przy których się piję lub spożywa posiłek. Każdy, kto naruszy rozporządzenie, zostanie ukarany grzywną w wysokości 200 dolarów. Prawo weszło w życie w sobotę, 1 sierpnia i ma obowiązywać do 28 września.

 „Uznaliśmy, że pozwolimy, aby nauka i eksperci w dziedzinie zdrowia publicznego byli naszym przewodnikiem w odpowiedzi na tę pandemię i wiemy, że maski i okrycia twarzy ratują życie” – powiedział Evers w oświadczeniu.

W związku z wprowadzeniem tego nakazu, demokratyczny gubernator może znowu narazić się na krytykę polityków partii republikańskiej, którzy już wcześniej blokowali nałożone przez niego ograniczenia. Złożyli między innymi pozew za wprowadzenie nakazu „safer at home”. Sąd Najwyższy w Wisconsin w maju odrzucił nakaz sekretarza zdrowia, który zamknął większość „nieistotnych” firm. W orzeczeniu stwierdzono, że przekroczył on swoje uprawnienia.

Gubernator Evers powiedział, że choć „emocje są duże, jeśli chodzi o noszenie maseczek zasłaniających twarz”, wydał nakaz, ponieważ uważa, że leży to w najlepszym interesie ludzi.

Od początku pandemii w Wisconsin odnotowano ponad 51 tys. potwierdzonych przypadków COVID-19 oraz 911 zgonów. Wirus nadal w dużym stopniu koncentruje się na obszarach miejskich, jednak rozprzestrzenia się również w powiatach wiejskich, które do tej pory w dużej mierze uniknęły choroby.

AL

Wzrasta liczba zakażeń COVID-19 w stanie Illinois

 

Wietrzne Miasto pozbyło się ostatniego pomnika Kolumba

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię