Po hamburgera do McDonald’s tylko w maseczce ochronnej

Sieć McDonald’s zaostrza przestrzeganie noszenia maseczek ochronnych we wszystkich jadłodajniach firmy.

Od 1sierpnia, sieć barów szybkiej obsługi z siedzibą główną w Chicago ogłosiła restrykcyjne egzekwowanie noszenia maseczek ochronnych w związku z rosnącą liczbą zakażeń COVID-19 wśród mieszkańców stanu Illinois.

Jak mówi Dyrektor wykonawczy sieci McDonald’s Chris Kempczinski „Firma przestrzega wszystkich zaleceń i wytycznych Stanowej Służby Zdrowia koncentrując się na bezpieczeństwie swoich pracowników a przede wszystkim klientów”. „Noszenie maseczek ochronnych twarzy jest obowiązkiem wszystkich pracowników firmy jak i również naszych klientów”, dodał Kempczinski.

Według Chrisa Kempczinskiego, „Personel przechodzi zaawansowane szkolenia dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy w warunkach COVID-19. Ponadto uczy się specjalnych technik, które pozwolą załagodzić napięcia i konflikty pomiędzy kadrą firmy a klientami powstałe na bazie noszenia maseczek ochronnych”. „W ostateczności, jeżeli osoba nie zastosuje się do naszych wytycznych, pracownik będzie zmuszony zwrócić się o pomoc do policji czy innych służb porządkowych”.

Obowiązkowe noszenie maseczek ochronnych wprowadziły w ostatnim czasie sklepy Target, Home Depot, Starbucks czy Walmart.

JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię