Facebook, Twitter i YouTube usunęły wideo opublikowane przez Prezydenta Trumpa

Facebook, Twitter i YouTube usunęły ze swoich serwisów nagranie opublikowane przez prezydenta Donalda Trumpa, na którym mówił on, że dzieci są „prawie odporne” na zakażenie koronawirusem.

Prezydent zamieścił zapis telefonicznego wywiadu  z porannego programu „Fox and Friends” w którym tłumaczył, że jego zdaniem dzieci powinny wrócić do szkół. W nagraniu Trump mówił, że dzieci są „prawie odporne” na koronawirusa.

Przedstawiciel Facebooka Andy Stone, tłumacząc mediom powody usunięcia nagrania, wyjaśnił, że zawiera ono fałszywe twierdzenia, jakoby jakaś grupa ludzi była odporna na koronawirusa. Jak dodał, to pogwałcenie zasad Facebooka mających przeciwdziałać szkodliwej dezinformacji.

W czerwcu Facebook usunął kampanijne reklamy Donalda Trumpa, w których znalazł się symbol używany przez niemieckich nazistów do oznaczania więźniów politycznych. Sztab polityka tłumaczył wtedy, że Antifa używa takich symboli, a usunięte materiały krytykowały właśnie ruchy anarchistyczne. Donald Trump oskarżył je o organizowanie protestów po śmierci George’a Floyda.

Rzecznik Facebooka powiedział, że serwis po raz pierwszy usunął wpis Donalda Trumpa w związku z dezinformacją związaną z pandemią.

Zareagował również Twitter. Serwis „ukrył” wpis konta z  @TeamTrump zawierający wideo i zawiesił je do czasu usunięcia nieprawdziwych treści. Portal już wcześniej kilkukrotnie interweniowała ws. wpisów prezydenta .Ten sam film zamieszczony z konta prezydenta został usunięty również z serwis YouTube.

AL

2500 kont z serwisu YouTube zostało usuniętych. Miały siać dezinformację

 

NATO przygotowuję się na drugą falę koronawirusa

Chicago: Dzieci nie wrócą do szkół

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię