Departament Stanu USA znosi globalny komunikat ws. podróży

Amerykański Departament Stanu znosi czwarty stopień obostrzeń (nie podróżuj) dotyczących zagranicznych podroży swoich obywateli podczas panującej pandemii koronawirusa.

Zalecenia Departamentu Stanu USA zostały wprowadzone w wyniku wybuchu pandemii 19 marca, w celu zapobieżenia rozprzestrzeniania się COVID-19 oraz ochronę ludzi przed jego zakażeniem.

„W wyniku poprawy środków bezpieczeństwa i zmniejszającej się lub potencjalnie zwiększającej się liczby zakażeń koronawirusem, poza granicami USA, Departament Stanu postanowił powrócić do ostrzeżeń przed podróżami do krajów wysokiego ryzyka zachorowań. W tym celu, na bieżąco będzie monitorował sytuację i informował turystów, podając im najnowsze dane dotyczące rozprzestrzeniania się COVID-19”.

Jak wynika z raportu USA Today „Departament Stanu zaleca wszystkim swoim obywatelom rozwagę przy podejmowaniu decyzji o zagranicznych podróżach”.

Warto przypomnieć, że w ramach globalnego komunikatu dotyczącego zdrowia z 19 marca, Departament Stanu radził obywatelom Stanów Zjednoczonych, „aby unikali wszystkich międzynarodowych podróży w związku z globalnym zasięgiem COVID-19. W krajach, gdzie komercyjny wyjazd jest możliwy, obywatele USA mieszkający w Stanach Zjednoczonych powinni jak najszybciej wrócić do Stanów Zjednoczonych, chyba że są przygotowani, aby pozostać za granicą przez nieokreślony okres czasu”.

Więcej informacji na stronie, www.state.gov

JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię