Łukasz Szumowski podał się do dymisji

Premier Mateusz Morawiecki podziękował Łukaszowi Szumowskiemu za dwa i pół roku kierowania Ministerstwem Zdrowia. Dziś podczas konferencji prasowej minister zdrowia ogłosił swoją rezygnację ze stanowiska.

We wpisie na Facebooku premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że w czasie, gdy kierował resortem zdrowia, Łukasz Szumowski „dał się poznać nie tylko jako znakomity ekspert w dziedzinie medycyny, ale również jako sprawny manager i reformator”. Szef rządu przypomniał również, że praca Łukasza Szumowskiego w Ministerstwie Zdrowia zbiegła się z pandemią koronawirusa i było to wyzwanie, z którym nie mierzył się żaden polski minister zdrowia po 1989 roku. „Osobiście bardzo wysoko cenię sobie kompetencje Łukasza Szumowskiego, a współpracę z nim oceniam wzorowo” – zaznaczył prezes Rady Ministrów.
Premier Mateusz Morawiecki stwierdził również, że Polska nie poradziłaby sobie tak sprawnie z koronawirusem, gdyby nie praca ministra Łukasza Szumowskiego oraz nieprzespane noce, które wspólnie spędzili nad planami walki z epidemią, statystykami i rekomendacjami.

„Ministrem się bywa, ale lekarzem jest się przez całe życie. Łukaszu – pomimo wielu obiektywnych trudności pozostałeś wierny przysiędze Hipokratesa, a Twoje trudne, ale potrzebne decyzje uratowały życie wielu Polakom. Dziękuję Ci za służbę dla kraju w tym trudnym czasie” – podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Facebook: Mateusz Morawiecki/d Pilecki/w mt

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię