COVID-19 przyczyną tymczasowego zamknięcia NAVY PIER

envato

Navy Pier jedna z największych atrakcji turystycznych Chicago nie wytrzymała presji związanej z trwającą pandemia koronawirusa i zamyka funkcjonowanie wszystkich biznesów na okres kilku miesięcy.

Jak informuje zarząd Navy Pier, w związku coraz pogłębiającym się deficytem, który w tej chwili oblicza się na 20 milionów dolarów, tylko do 8 września można będzie odwiedzać jedna z najciekawszych atrakcji Wietrznego Miasta.

„Zamknięcie Navy Pier to jedyna rozsądny w chwili obecnej scenariusz, aby utrzymać funkcjonowanie naszego parku rozrywki w przyszłości” powiedziała Dyrektor Generalna (CEO) Marilynn Gardner.

Jak dodała, „obecne przychody są pięciokrotnie mniejsze w porównaniu z rokiem ubiegłym. Po zamknięciu Navy Pier w marcu w związku z ograniczeniami spowodowanymi COVID-19 i ponownym otwarciu 10 czerwca, liczba zwiedzających wyniosła ponad 500 tysięcy w porównaniu do czterech milionów w tym samym czasie w roku ubiegłym”, powiedziała Gardner.

Warto przypomnieć, że po generalnej renowacji w 1995 roku Navy Pier odwiedziło do dziś ponad 180 milionów turystów. Tylko w 2016 roku liczba odwiedzających przekroczyła 9 milionów 300 tysięcy.

Do największych atrakcji Navy Pier należą m.in., wysoki na 146 stóp diabelski młyn czyli Centennial Wheel, sala balowa Aon Ballroom, Festival Hall, Crystal Garden czy słynna restauracja Riva specjalizująca się w owocach morza.

JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię