Lori Lightfoot odrzuca zaproszenie radnych ws. nadzwyczajnej sesji dot. bezpieczeństwa Chicago

Chicagowscy radni domagają się zwołania nadzwyczajnego posiedzenia Rady Miejskiej dotyczącego bezpieczeństwa w naszym mieście.

Związane jest to z wydarzeniami na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy, podczas których dochodziło do plądrowania sklepów, niszczenia biznesów i zwiększenia skali przemocy na ulicach Wietrznego Miasta.

O zwołanie specjalnej sesji, która nie jest przewidziana w sierpniowym kalendarzu spotkań, zaapelowało czterech radnych w tym Ray Lopez z 15 okręgu wyborczego.

„Musimy jasno ustalić co my jako reprezentanci Chicago robimy w sprawie poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta” powiedział radny Lopez.

Jednym z punktów ewentualnego spotkania, miałaby być kwestia wprowadzenia na ulice Chicago członków Gwardii Narodowej stanu Illinois.

Zaproszenia do udziału w obradach sesji Rady Miejskiej zostały wysłane m.in. do Burmistrz Lori Lightfoot, Prokurator Stanowej Powiatu Cook Kim Fox oraz Sędziego Timothy Evans’a.

Burmistrz Lori Lightfoot w odpowiedzi na propozycje radnych, stwierdziła, że „To nie jest najlepszy czas na popisywanie się i organizacje tego typu debat”.

Według radnego Raya Lopeza, dość często krytycznie wypowiadającego się o Lori Lightfoot, „spotkanie ma pokazać skalę przemocy panującą na ulicach Chicago oraz uświadomić panią Burmistrz jak wielu mieszkańców czuje się zagrożonych panującą obecnie skalą przemocy. To nie jest popisywanie się przed innymi. To obecna rzeczywistość” dodał Lopez.

Pomimo zaproszenia wysłanego do Lori Lightfoot, burmistrz nie jest zobligowana prawnie do wzięcia udziału w tym spotkaniu.

Czy Lori Lightfoot jest dobrym włodarzem Chicago? Czekamy na Wasze opinie.

JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię