W Charlotte w Karolinie Północnej rozpoczyna się Konwencja Republikanów

W Stanach Zjednoczonych rozpoczyna się konwencja Partii Republikańskiej. Jej celem jest oficjalne nominowanie Donalda Trumpa na kandydata w wyborach prezydenckich i przedstawienie Amerykanom jego programu na kolejne 4 lata.

W pierwszym dniu konwencji reprezentanci wszystkich stanów spotkają się w Charlotte w Karolinie Północnej i formalnie przegłosują nominację Donalda Trumpa na prezydenta a Mike’a Pence’a na wiceprezydenta. Pojawią się współpracownicy Donalda Trumpa, członkowie jego rodziny oraz działacze republikańscy.

Prezydent USA wyraził przekonanie, że przesłanie republikanów będzie bardziej optymistyczne niż podczas konwencji demokratów. Republikanie nie kryją jednak, że przygotowali ostrą krytykę Joe Bidena i Partii Demokratycznej.

Dwa główne przemówienia konwencji zostaną wygłoszone w Białym Domu. Pierwsze wygłosi jutro Pierwsza Dama USA Melania Trump. Będzie ona przemawiać z odnowionego Ogrodu Różanego, gdzie podczas renowacji dodano białe róże na cześć Papieża Jana Pawła II. Sam prezydent Trump formalnie przyjmie nominację w czwartek wieczorem. Swoje przemówienie, zakończone pokazem sztucznych ogni, wygłosi z południowej części Białego Domu.

Informacyjna Agencja Radiowa / Marek Wałkuski / Waszyngton/w zr

Transmisje z konwencji śledzić można codziennie na żywo w godzinach od 9 do 11 wieczorem na takich platformach jak: Amazon Prime, Twitter, Twitch i YouTube.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię