Donald Trump odwiedzi tereny dotknięte przez huragan Laura

Prezydent Donald Trump odwiedzi dziś tereny dotknięte przez potężny huragan Laura, który przedwczoraj uderzył w wybrzeże Zatoki Meksykańskiej. Żywioł poważnie zakłócił funkcjonowanie miejscowości na południu Teksasu i Luizjany i spowodował 14 ofiar śmiertelnych.

Laura uderzyła w amerykańskie wybrzeże jako huragan 4 kategorii. Towarzyszył jej wiatr o prędkości 160 mil na godzinę oraz kilkumetrowa fala powodziowa. 5 osób zginęło pod powalonymi drzewami, jedna utonęła, a 8 poniosło śmierć z powodu niewłaściwego korzystania z generatorów prądu. Mieszkańcy przybrzeżnych miejscowości, którzy wracali wczoraj do swoich domów po ewakuacji, zobaczyli połamane jak zapałki drzewa, zniszczone linie energetyczne, pozrywane dachy i podwórka pełne przyniesionych przez wodę przedmiotów.

Największe zniszczenia huragan spowodował w osiemdziesięciotysięcznym mieście Lake Charles w Luizjanie. Według lokalnych władz, usuwanie szkód potrwa kilka miesięcy. W tej chwili prądu nie ma pół miliona gospodarstw domowych. 220 tysięcy mieszkańców Luizjany nadal pozbawionych jest bieżącej wody.

Prezydent Donald Trump uda się dziś w rejony, gdzie huragan spowodował największe zniszczenia. Biały Dom poinformował, że prezydent USA odwiedzi Lake Charles w Luizjanie i okolice Orange w Teksasie.

Informacyjna Agencja Radiowa / IAR / Marek Wałkuski, Waszyngton/w to/

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię