Bob Rohrman, legendarny dealer samochodowy, nie żyje. Miał 87 lat

Legendarny dealer samochodowy Bob Rohrman zmarł we wtorek w wieku 87 lat. Rohrman był postacią rozpoznawalną w Chicago i okolicach nie tylko ze względu na 27 salonów samochodowych których był właścicielem, ale przede wszystkim z ogromnego poczucia humoru.

Jego zwariowane reklamy – przerywane barytonowym głosem aktora ryczącego „Bob ROHR-man” – pozostaną w pamięci wielu mieszkańców Środkowego Zachodu Stanów Zjednoczonych.

Oto kilka najsłynniejszych spotów reklamowych Boba Rohrmana:

Na Halloween przebrał się za wampira w pelerynie, aby zaprezentować „spektakularne oszczędności”.

Na wyprzedaż świąteczną w lipcu przebrał się z kolei za Świętego Mikołaja i Ho-ho-ho, mówiąc o cenach „niskie-niskie-niskie”.

Reklama „Wojny samochodowe” jest parodią słynnych „Gwiezdnych Wojen”.

Na niektórych widniał rysunkowy ryczący lew: „Jeśli chodzi o samochody, jest tylko jeden Bob ROHR-man!”

Reklamy były banalne, ale wszystkie wyróżniały się pośród innych reklam samochodów. W 2016 roku Rohrman opisał klucz do swojego sukcesu w wywiadzie dla Indiana Business Journal: „Jeśli zamierzasz coś sprzedać, zwłaszcza samochody które nie są tanie, musisz zakochać się w klientach. Jeśli zakochasz się w klientach, klienci zakochają się w Tobie z wzajemnościa i nigdy nie pójdą nigdzie indziej ”. Bob Rohrman był również znany ze swojej działalności filantropijnej na którą przeznaczył dziesiątki milionów dolarów. Prywatnie uwielbiał drużynę piłkarską Purdue Boilermakers.

Jego rodzina jest właścicielem 27 salonów samochodowych, m.in. w Arlington Heights, Gurnee, Oakbrook, Palatine, Schaumburg, Kenosha, Wisconsin oraz w Indianie, Fort Wayne i Indianapolis, oprócz Lafayette, z Acura, Ford, Genesis, Honda, Hyundai, Dealerzy Infiniti, Kia, Lexus, Lincoln, Nissan, Subaru, Toyoty i Volkswagena i daje zatrudnienie ponad tysiącu pracownikom.

Trwają przygotowania do pogrzebu.

Będzie nam brakowało jego poczucia humoru!

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię