Coraz niebezpieczniej w Chicago. 8-letnia dziewczynka zabita podczas weekendu z okazji Labor Day

źródło: pixabay.com

Jak informuje Chicagowski Departament Policji, podczas ostatniego weekendu z okazji Labor Day, 57 osób zostało postrzelonych, dziewięć zabitych w tym ośmioletnia dziewczynka.

Jak informuje policja, zabita dziewczynka to Dajore Wilson. Do zdarzenia doszło w poniedziałek w nocy przy West 47 ulicy i Union Avenue.

Jak informują lokalne media, w powstrzymaniu przemocy na ulicach Wietrznego Miasta nie pomogły wydłużone godziny pracy chicagowskich stróżów porządku i zakaz wyjazdu na ostatni długi weekend tegorocznego lata, wprowadzony przez nadkomisarza Davida Brown’a.

Policja prosi świadków ostatnich wydarzeń o wysłanie wszelkich informacji, które pomogłyby w identyfikacji napastników na adres e-mail: CPDtip.com

Warto dodać, że podczas ubiegłorocznego weekendu z okazji Labor Day, 43 osoby zostały postrzelone w tym osiem śmiertelnie.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu w związku z narastającą fala przemocy w Chicago, grupa lokalnych aktywistów i niektórych radnych zwróciła się do Gubernatora J.B. Pritzkera o ogłoszenie stanu nadzwyczajnego i wyprowadzenia na ulice naszego miasta członków Gwardii Narodowej Illinois.

JR

Ciała turystów z USA znalezione na dnie studni

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię