Chicago bez „trick-or-treat” podczas Halloween. Zdecydowała Lori Lightfoot

envato

Do Halloween pozostało niecały miesiąc, ale już niektóre amerykańskie miasta z powodu szerzącej się pandemii odwołują słynne „trick-or treat” oraz większość imprez związanych z obchodami ulubionego święta dzieci.

Nad organizacja obchodów Halloween w Wietrznym Mieście zastanawia się burmistrz Lori Lightfoot. „Przygotowujemy się do obchodów Halloween w naszym mieście, który jest tak ważny dla naszych dzieci, ale niestety, będzie on musiał przebiegać według wytycznych służby zdrowia i wszelkich obostrzeń z tym związanych”.

Jak informuje agencja AP tegoroczny Halloween odwołały władze Los Angeles, które zakazały zbierania cukierków, uczestniczenia w karnawałach czy odwiedzania domów strachu a wszystko w obawie przed rozprzestrzenianiem się groźnego wirusa. Dopuszczono jedynie organizację imprez online, parady samochodowe oraz wyświetlanie filmów w kinach pod przysłowiową chmurką.

Według burmistrz Chicago, jest za wcześnie na podanie precyzyjnych planów dotyczących Halloween, ale jak stwierdziła, że „biorąc pod uwagę fakt, że żyjemy w czasach koronawirusa i ciągłego zagrożenia, organizacja tego typu masowych imprez może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia, zarówno dzieci jak i dorosłych” powiedziała Lori Lightfoot.

Przypomnijmy, Halloween obchodzimy 31 października.

JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię