Bill Gates: Reakcja USA na koronawirusa była „szokująca”

Reakcja Stanów Zjednoczonych na na pandemię COVID-19 była „szokująca” i „niewiarygodna”, a sprawy uległy pogorszeniu przez „kiepskie przywództwo” – podsumował Bill Gates.

Bil Gates wspólnie z żoną Melindą udzielił w ostatnim tygodniu serii wywiadów, w których para odniosła się krytycznie do reakcji Stanów Zjednoczonych na wybuch pandemii Covid-19.

Nie tylko potępili administrację Donalda Trumpa za bezczynność, ale również instytucje, takie jak Agencja Żywności i Leków (FDA) i Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom  (CDC) za popełnianie kluczowych błędów.

„To była źle zarządzana sytuacja na każdym kroku. To szokujące. To niewiarygodne, że bylibyśmy jednymi z najgorszych na świecie.” – powiedział  Bill Gates w wywiadzie dla  Stat News.

Melinda Gates podkreśliła, że brak przywództwa spowodował ogromny kryzys zdrowotny oraz wysoką liczbę zgonów.

„Mieliśmy kiepskie przywództwo w tej sprawie. Nauka nigdy nie powinna być upolityczniona. Nauka polega na docieraniu do prawdy”.

Gates wymienił szereg błędów w amerykańskiej strategii. Skrytykował CDC za  „zbyt skomplikowanego testy”. Jego zdaniem komercyjne laboratoria powinny być opłacane za przetwarzanie testów pod warunkiem, gdy dostarczą wyniki w ciągu 24 godzin.

Melinda Gates dodała, że plany obcięcia wszystkich funduszy dla Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) to „tragedia”. Zauważyła, że organizacja nie jest „doskonała”, jednak odcinanie się od niej podczas globalnego kryzysu zdrowotnego jest ” bezsensowne”.

Fundacja Billa i Melindy Gatesów jest największym fundatorem WHO, zaraz po rządzie Stanów Zjednoczonych. Odpowiada za 10 procent budżetu całej organizacji.

AL

Polak oskarżony o włamanie do kościoła w Lombard

 

Doktor Fauci przewiduje kiedy wrócimy do normalności sprzed pandemii

Pierwsze szczepienia na COVID-19 w USA planowane na listopad

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię