Kiedy ponownie otworzy się granica miedzy Kanadą a USA?

Wilipedia/050115: Vancouver, Canada - U.S. Customs and Border Protection (CBP) preclearance operations at Vancouver International Airport. Passengers depart the processing area and enter the Downstream area where they can purchase duty free mechandise and connect to airport flight gates..Photographer: Donna Burton

Granica Kanady ze Stanami Zjednoczonymi pozostanie zamknięta przez kolejnych 30 dni, do 21 października br. – poinformował za pośrednictwem Twittera minister bezpieczeństwa publicznego Kanady Bill Blair.

 

Wiadomość za pomocą Twittera, potwierdził również pełniący obowiązki sekretarza Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA , Chad Wolf:

„Kontynuujemy współpracę z naszymi kanadyjskimi i meksykańskimi partnerami, aby spowolnić rozprzestrzenianie się COVID19. W związku z tym, zgodziliśmy się przedłużyć do 21 października ograniczenie podróży w naszych wspólnych lądowych przejściach anorganicznych”

Granica Kanady z USA została zamknięta w marcu z powodu pandemii. Od tego czasu decyzja  jest przedłużana co 30 dni. W czerwcu Kanada wyraziła zgodę  na przekraczanie granicy przez bezpośrednich członków rodziny rozdzielonych przez obostrzenia związane z Covid-19.

Dozwolone są również podróże uznane za „niezbędne”, do których zaliczane są: praca i studia, usługi gospodarcze, dostawy, uzyskanie opieki  medyczną oraz bezpieczeństwo i ochronę. Handel również będzie kontynuowany.

Przejazd przez Kanadę jest również dozwolony dla amerykanów, którzy z ważnych powodów (takich jak praca lub powrót do domu) podróżują na Alaskę. Kanadyjska policja i straż graniczna (CBSA) zaczęły nakładać kary na amerykańskich turystów, którzy wykorzystywali lukę w prawie, pozwalającą na podróże do tego stanu. Według danych z początku września, ponad 18 tys. obcokrajowców, głównie Amerykanów  zostało zawróconych z granicy kanadyjskiej. Ich podróże zostały uznane za „nie niezbędne”.

Amerykanie nadal mogą powracać do Stanów Zjednoczonych, nie obowiązuje ich zamknięcie granic.

Jak podkreślają eksperci, z którymi rozmawiali dziennikarze CBC News, nie spodziewają się ponownego otwarcia granicy kanadyjsko-amerykańskiej w tym roku.

Przypominamy, że wciąż zamknięte są granice lądowe z Meksykiem. Obywatele amerykańscy mogą podróżować samolotem.

AL

Zatrzymano kobietę podejrzaną o wysłanie listu z trucizną do Białego Domu

Skandal przed wyborami! Modelka oskarża Donalda Trumpa (WIDEO)

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię