Protesty w Chicago (WIDEO)

Setki osób protestowały na ulicach Chicago. Demonstracje były następstwem ogłoszenia aktu oskarżenia w sprawie śmierci czarnoskórej Breonny Taylor. Zarzuty postawiono tylko jednemu z trzech funkcjonariuszy, który brał udział w policyjnej akcji podczas której Taylor poniosła śmierć.

Duże grupy osób zebrały się w Wicker Park, następnie przeniósł się do dzielnicy Logan Square. Demonstracje przebiegały pokojowo.

 

Protesty przeszły również przez centrum miasta m.in. Millenium Park.

 

Protestujący domagali się sprawiedliwości. „Boli mnie, że nie oddano jej  sprawiedliwości na którą zasłużyła” – powiedziała protestująca Anna Acosta.

„W momencie, gdy widzimy tak nieludzie zachowanie,  usprawiedliwiane przez naszych ustawodawców, przez nasz  system… zawsze będziemy  zszokowani i oburzeni” – dodała inna demonstrantka.

Organizatorzy protestu na południowej stronie miasta, w pobliżu skrzyżowania ulic 79th i Racine Ave powiedzieli, że to co się wydarzało to hańba. Domagali się zmiany prawa federalnego i stanowego, które w ich mniemaniu za bardzo chroni policje. Żądali również, aby osoby odpowiedzialne za śmierć Taylor poniosły zasłużoną karę.

W najbliższych dniach spodziewane są kolejne demonstracje.

AL

Żródło: Twitter, Abc News

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię