Taj Mahal ponownie otwarty dla zwiedzających

envato

Jedna z największych atrakcji turystycznych Indii, słynny zespól pałacowy Taj Mahal po sześciu miesiącach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa został ponownie udostępniony zwiedzającym.

Chętni zobaczenia jednego z siedmiu cudów świata czeka długa lista obostrzeń, m.in. zakaz fotografowania się w grupach, można robić sobie tylko tzw. selfie, ale na dodatek w maseczce ochronnej twarzy, której noszenie obowiązuje podczas pobytu na terenie obiektu. Przed wejściem mierzona jest temperatura a każdy turysta otrzymuje środek do dezynfekcji rąk. Poruszanie się po pałacu odbywa się po wyznaczonych wewnątrz obiektu drogach z zachowaniem reguł dystansu społecznego. Ponadto obcięta została liczba zwiedzających do 2,500 osób dziennie w porównaniu do 40 tysięcy przed wybuchem COVID-19. Tylko w 2018 liczba turystów, którzy przyjechali zobaczyć Taj Mahal wyniosła ponad 6,5 miliona. Bilety do nabycia się tylko w formie elektronicznej ze względu na zakaz używania gotówki w kasach muzeum.

Warto dodać, że Taj Mahal w całej swojej historii został zamknięty tylko w okresie wybuchu II wojny światowej, podczas konfliktu Indyjsko-Pakistańskiego w 1971 roku oraz wielkiej powodzi jaka nawiedziła Indie w 1978 roku.

Indie są drugim krajem na świecie po USA, z największa zachorowalnością na COVID-19. Do dziś odnotowano tam 5 milionów 560 tysięcy przypadków koronawirusa. Zmarło 88 tysięcy 935 osób.

JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię