Trump jest podobny do ministra hitlerowskiej propagandy III Rzeszy Josepha Goebbelsa, twierdzi Joe Biden

Walka o prezydenturę przybiera coraz ostrzejsze formy. Trump jest niczym innym jak Goebbels, twierdzi Joe Biden

Kandydat demokratów na najwyższy urząd w kraju Joe Biden w trakcie rozmowy z dziennikarką MSNBC porównał Prezydenta Trumpa do architekta hitlerowskiej propagandy. „Donald Trump jest niczym Joseph Goebbels” stwierdził podczas rozmowy ze Stephanie Ruhle. ”Tak długo wmawiasz ludziom kłamstwa, aż stają się prawdą” mówił Biden o Donaldzie Trumpie, parafrazując słynne powiedzenie ministra propagandy i oświecenia publicznego w rządzie Adolfa Hitlera, Joe Biden.

„Zamiast bezustannie atakować Prezydenta Trumpa, niech raczej Joe Biden i zespól jego doradców wyjaśni zaproszenie na ostatnią Konwencje Partii Demokratycznej dla Tamiki Mallory i Lindy Sarsour, osób którzy w swoich wypowiedziach nie unikają ataków na społeczność żydowską. Antysemicka retoryka ich wypowiedzi jest nie do zaakceptowania” stwierdził Ken Farnaso, sekretarz prasowy kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa.

Wypowiedzią Joe Bidena oburzony jest dyrektor Republikańskiej Koalicji Żydowskiej, Matto Brooks, który stwierdził, że za tego typu stwierdzenia demokratyczny kandydat na Prezydenta Stanów Zjednoczonych powinien natychmiast przeprosić obecnego lokatora Białego Domu i wycofać wypowiedziane przez siebie słowa”. Jak dodał, w żadnym politycznym dyskursie nie ma miejsca odwoływanie się do Holocaustu a zwłaszcza porównywanie kandydata na Prezydenta Stanów Zjednoczonych do ludzi z kręgu Adolfa Hitlera

Biden twierdzi że, Donald Trump ponosi odpowiedzialność za zamieszki do jakich dochodzi w Stanach Zjednoczonych. Przede wszystkim za użycie siły wobec tłumu protestujących w trakcie jego czerwcowej wizyty w Kościele Św. Jana w Waszyngtonie.

“Mam nadzieje, że wszyscy zdają sobie sprawę z różnic jakie dzielą mnie od Donalda Trumpa, który rozpędza pokojowe protesty przed Białym Domem przy użyciu wojska. Ten człowiek jest bardziej podobny do Fidela Castro jak do Winstona Churchilla”, stwierdził podczas wywiadu dla MSNBC Joe Biden.

Warto dodać, że 29 września w Cleveland odbędzie się pierwsza debata prezydencka Trump-Biden. Wśród tematów m.in, COVID-19, osiągnięcia kandydatów na najwyższy urząd, kwestia zamieszek po śmierci Georga Floyda i nominacja na sędziego Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych.

JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię