Zaskakujące doniesienia „New York Times”: Trump nie płaci podatków

Wikimedia Commons, Donald Trump

Prezydent Donald Trump nie płacił federalnych podatków od dochodu w ciągu 10 z ostatnich 15 lat, a w latach 2016-17 zapłacił zaledwie po 750 dolarów – poinformował dziennik „New York Times”. Prezydent nazwał te doniesienia „fake newsem”

„New York Times” uzyskał informacje o podatkach Trumpa z ponad dwóch dekad i poinformował w niedzielę, że prezydent zapłacił tylko 750 dolarów federalnego podatku dochodowego zarówno w 2016, jak i 2017 roku. Roku, w którym zdobył prezydenturę i urzędował pierwszy rok w Białym Domu. W ciągu 10 z ostatnich 15 lat nie zapłacił podatku dochodowego, głównie dlatego, że stracił znacznie więcej  niż zarobił.

Podczas konferencji prasowej w Białym Domu, Trump powiedział że doniesienia o tym że rzekomo nie płaci podatków są „fałszywymi informacjami”. Dodał, że płacił podatki, choć nie podał żadnych szczegółów.

 

Prezydent obiecał, że informacje o jego podatkach „zostaną ujawnione”, jednak nie powiedział kiedy. Podobne deklaracje Donald Trump składał podczas kampanii w 2016 roku. „Wszystko zostanie ujawnione. To wyjdzie – ale po audycie. Ta historia Timesa jest całkowicie fałszywa”

Jak podaje „New Jork Times” głównym przedmiotem audytu jest zwrot w wysokości 72,9 , którego zażądał Donald Trump 10 lat temu.

Prawnik Trumpa, Alan Garten, oświadczył, że informacje „New York Timesa” wydają się” w większości „nieprawdziwe”, „jeśli nie wszystkie są nieprawdziwe”.

W oświadczeniu prasowym  Garten podkreślił, że „prezydent zapłacił dziesiątki milionów dolarów podatków rządowi federalnemu, w tym miliony w podatkach osobistych od czasu ogłoszenia swojej kandydatury na prezydenta w 2015 r.”

Co warte zauważenia rewelacje na temat podatków Donalda Trumpa pojawią się dwa dniu przed pierwszą debata prezydencką oraz na kilka tygodniu przez wyborami.

Jak na razie, Joe Biden nie skomentował tych doniesień. Jednak  jego współpracownicy podkreślili na Twitterze, że nauczyciele, strażacy i pielęgniarki zapłacili dużo więcej niż 750 dolarów podatku federalnego dochodowego w 2016 i 2017 roku.

AL

Reuters, USA Today

https://amerykapopolsku.com/2020/09/28/chicago-zmienia-limity-dotyczace-ilosci-osob-w-restauracjach-silowniach/

USA: Ameba zjadająca mózg znów zaatakowała. Spowodowała śmierć sześciolatka

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię