Chicago zmienia limity osób w restauracjach, siłowniach i sklepach

Chicago łagodzi ograniczenia. Miasto zwiększa limity dotyczące liczby osób jaka może przebywać na siłowniach, w sklepach i restauracjach. Bary z alkoholem zaczną znowu serwować wewnątrz lokali.

Jest jednak zła wiadomość –  klienci barów i restauracji, będą teraz musieli nosić maski, gdy nie będą „aktywnie jeść ani pić”.

„Miasto Chicago złagodzi pewne ograniczenia dla firm jeszcze w tym tygodniu, ponieważ wskaźniki zakażeń COVID-19 w mieście są stabilne” – ogłosiła burmistrz Lori Lightfoot.

 

Począwszy od 1 października limity pojemności w restauracjach, siłowniach i „nieistotnych” sklepach wzrosną z 25 procent do 40 procent – lub maksymalnie do 50 osób.

„Nasze miasto poczyniło wystarczające postępy w walce z COVID-19, aby złagodzić niektóre z ograniczeń  i dać firmom możliwość rozwoju i uzyskania większych dochodów w okresie zimowym” – powiedział Lightfoot.

Oprócz wyższych limitów w barach i restauracjach, zmieni się również godzina serwowania alkoholu. Będzie można go spożywać do godziny 1 w nocy, a nie tak jak dotychczas do 11.

Dodatkowo bary, tawerny i browary, które nie serwują jedzenia będą przyjmować już od czwartku gości wewnątrz lokali –  do 25 procent  ich pojemności.

Niestety są też nowe wymogi dla klientów barów i restauracji, maski będzie należało zakładać zawsze wtedy, gdy się nie je lub nie pije. Ma to pomóc chronić pracowników.

„Wiem, że ten wymóg jest wrzodem na tyłku – powiedzmy to sobie jasno – ale jest on absolutnie niezbędny, aby chronić ciebie, innych gości restauracji i pracowników, którzy przychodzą do twojego stołu” – powiedział Lightfoot.

Oprócz zwiększenia limitów pojemności dla siłowni do 40 procent pojemności, miasto złagodziło także restrykcję dotyczące ćwiczeń w zorganizowanych grupach. Wielkość grup wzrośnie z 10 do 15 osób.

Dotychczas zakazane usługi takie jak golenie czy zabiegi kosmetyczne na twarz, które wymagają zdjęcia maski, będą dozwolone – jednak ograniczone czasowo ( mogą trwać maksymalnie 15 minut).

Lightfoot podkreśliła , że zmiany są wprowadzane „w oparciu o to, co widzimy w danych” i mają na celu pomóc firmom oraz  zwiększyć ich dochody przed zimą.”

AL

CDC opublikowało wytyczne dotyczące Święta Dziękczynienia. Nie będzie spotkań świątecznych?

USA: Ameba zjadająca mózg znów zaatakowała. Spowodowała śmierć sześciolatka

CDC opublikowało wytyczne dotyczące Święta Dziękczynienia. Nie będzie spotkań świątecznych?

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię