Trump zapowiada udział w debacie. Facebook usuwa jeden z wpisów prezydenta

Prezydent Donald Trump zapowiedział, że weźmie udział w kolejnej debacie z kandydatem demokratów Joe Bidenem, która ma się odbyć w połowie miesiąca w Miami.

Prezydent USA poinformował, że czuje się bardzo dobrze.

Z niecierpliwością czekam na debatę w czwartek 15 października w Miami. To będzie wspaniałe” – napisał amerykański prezydent na Twitterze. „Czuję się świetnie” – poinformował o osobnym wpisie. Wcześniej Donald Trump zapowiedział, że wkrótce powróci na trasę kampanii wyborczej i wyraził przekonanie, że będzie witany jako bohater, który pokonał „chińskiego wirusa”.  Zaapelował też do swoich zwolenników, by nie wierzyli w sondaże pokazujące rosnącą przewagę swego rywala Joe Bidena.

Facebook usunął wpis Trumpa dotyczący koronawirusa

Za pomocą mediów społecznościowych świadczył też, że kraj nie może zostać zamknięty z powodu koronawirusa. Wskazując na zbliżający się sezon grypy prezydent USA przypomniał, że w niektórych latach wirus grypy zabija nawet 100 tysięcy osób. „Czy mamy z tego powodu zamykać kraj? Nie, nauczyliśmy się z nim żyć, tak jak uczymy się żyć z Covid, w wielu populacjach jest on znacznie mniej śmiertelny” – stwierdził prezydent Stanów Zjednoczonych.,

Facebook usunął wpisu prezydenta. Podobna teść pojawiła się także na Twitterze, jednak nadal jest dostępny. Serwis Twitter dołączył jednak do niego wiadomość stwierdzającą, że wpis naruszył zasadę firmy dotyczącą rozpowszechniania wprowadzających w błąd informacji dotyczących COVID-19. Nie można go udostępniać.

AL

źródło; IAR, polsatnews

Donald Trump: “Nauczyłem się bardzo wiele na temat Covidu. Teraz to wszystko rozumiem”

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię