Gwałtowny wzrost zakażeń koronawirusem na świecie. Najgorsza sytuacja jest w USA

0
1410

Brazylia przekroczyła 5 milionów zakażeń koronawirusem. Szybko rośnie też liczba zachorowań w Europie, a Iran obawia się trzeciej fali COVID-19. Tak wygląda obraz pandemii koronawirusa na świecie.

Najgorsza sytuacja jest w Stanach Zjednoczonych, gdzie zmarło 211 tysięcy osób, a koronawirusem zakaziło się 7,5 miliona osób. Eksperci twierdzą jednak, że wkrótce najwięcej przypadków i ofiar będzie w Indiach, gdzie wirus rozchodzi się obecnie najszybciej, a dotąd zachorowało 6 milionów 800 tysięcy osób. W Brazylii liczba zakażeń przekroczyła właśnie 5 milionów. Od lipca sytuacja zaczęła się tam nieco poprawiać, ale eksperci alarmują, że mieszkańcy lekceważą zasady dystansu społecznego, co grozi drugą falą wirusa.

W Europie najgorsza sytuacja jest teraz w Hiszpanii. Stolica tego kraju Madryt jest zamknięta. We Francji zanotowano wczoraj 19 tysięcy nowych przypadków, a prezydent Macron zapowiedział wprowadzenie nowych restrykcji. W Niemczech wczoraj zakaziło się 4 tysiące osób. Włochy wprowadzają obowiązkowe testy dla przyjezdnych z Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii i Czech. Rekordowo dużo nowych zachorowań, ponad 4 tysiące, zanotował Iran. Miejscowe władze obawiają się trzeciej już fali wirusa.

Według naukowców z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, na całym świecie na COVID-19 zmarło dotąd milion 54 tysiące osób, a łączna liczba zakażeń przekroczyła 36 milionów.

Całą Polskę objęto strefą żółtą. Maseczki obowiązkowe nawet na ulicach

Zabił 80-latka ponieważ ten zwrócił mu uwagę na brak maseczki

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię