Biden znowu uderza w Polskę: ” Widzimy co dzieje się na Białorusi, w Polsce i na Węgrzech”

0
941

Kandydat demokratów w amerykańskich wyborach prezydenckich Joe Biden skrytykował politykę zagraniczną prezydenta Donalda Trumpa. Wymienił Polskę, Białoruś i Węgry wśród państw, gdzie rozwija się reżim totalitarny.

W czwartek kandydat odpowiadał na pytania w Filadelfii.  Jedno z nich dotyczyło oceny polityki zagranicznej administracji Donalda Trumpa.

Jego zdaniem, prowadzi ona do osłabienia pozycji Stanów Zjednoczonych na świecie. Joe Biden dał do zrozumienia, że niepokoi go sytuacja na Białorusi, w Polsce i na Węgrzech. Podczas spotkania z wyborcami transmitowanego przez telewizję ABC Joe Biden krytykował prezydenta Donalda Trumpa za uległość wobec Rosji i za politykę prowadzącą do izolacji Stanów Zjednoczonych na świecie.

Czytaj również: Donald Trump o sensacyjnych doniesieniach na temat kontrkandydata: “Joe Biden jest skorumpowanym politykiem

“Istnieje ryzyko, że NATO zacznie pękać, ponieważ mają wątpliwości, czy jesteśmy z nimi. Popatrzcie, co dzieje się na Białorusi, w Polsce i na Węgrzech oraz na wzrost totalitarnych reżimów na świecie” – mówił kandydat demokratów zarzucając prezydentowi Trumpowi, że brata się z autorytarnymi przywódcami i nie przeciwstawia Władimirowi Putinowi.

Joe Biden przekonywał, że Stany Zjednoczone są najbardziej efektywne jako światowy lider, gdy szanują sojuszników i same dają dobry przykład. W polityce zagranicznej Donalda Trumpa pochwalił jedynie wynegocjowane przez Biały Dom porozumienia pokojowe z udziałem Izraela.

AL/IAR

Jak bezpiecznie obchodzić święta podczas pandemii? Illinois opublikowało wytyczne

 

 

Donald Trump o sensacyjnych doniesieniach na temat kontrkandydata: “Joe Biden jest skorumpowanym politykiem”

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię