CPS ogłosiło plan nauki na następny kwartał. Związek Zawodowy Nauczycieli nie chce powrotu do klas

0
808

Chicagowskie Szkoły Publiczne (CPS) ogłosiły plan otwarcia przedszkoli oraz szkół specjalnych w drugim kwartale. Reszta uczniów ma kontynuować naukę zdalną.

“Wierzymy, że możemy bezpiecznie ponownie otworzyć szkoły dla przedszkoli oraz uczniów, którzy uczestniczą w specjalnych zajęciach integracyjnych”– powiedziała dyrektor naczelna CPS Janice Jackson.

Przedstawiciele CPS uważają, że zdalne nauczanie “znacznie się poprawiło” od wiosny, jednak przedszkolaki i uczniowie programów specjalnych nie radzą sobie wystarczająco dobrze w żadnym formacie nauki zdalnej. “Nasi nauczyciele z pewnością wykonują fenomenalną pracę, ale nauka zdalna nie jest idealna dla każdego ucznia, zwłaszcza naszych bardzo młodych uczniów, a także dla naszych studentów programów specjalnych” – powiedziała LaTanya McDade, dyrektor ds. edukacji CPS.

Plan przewiduje stopniowe otwarcie przedszkoli oraz wznowienia zajęć dla uczniów programów specjalnych – 5 dniu w tygodniu. Reszta uczniów nadal będzie uczyć się zdalnie. Rodzice, którzy nie chcą, aby ich dzieci wróciły do szkoły będą mogli nadal korzystać z nauki wirtualnej. Otrzymają specjalne formularze, które muszą odesłać do szkół do 28 października.

Czytaj również: Donald Trump: “Nie można dopuścić do ponownego zamknięcia kraju”

Chicagowski Związek Nauczycieli uważa, że plan jest niebezpieczny. “CPS odrzucił każdą propozycję związku, aby usprawnić naukę na odległość dla wszystkich uczniów lub poprawić sposób kształcenia  dzieci specjalnej troski”–  czytamy w oświadczeniu.

Rodzice również uważają, że powrót do szkół nie jest bezpieczny. “Planuję trzymać moje dzieci z daleka, dopóki Chicago nie zapanuje nad koronawirusem i zacznie sprawiedliwie finansować nasze szkoły. Nasze szkoły, nasze dzieci są tego warte” – powiedziała rodzicka CPS, Monica Espinoza.

“CPS nie powinien zmuszać rodziców do wyboru pomiędzy bezpieczeństwem i zdrowiem ich dzieci, a ich edukacją” – dodała inna matka.

Dyrektor Operacyjny CPS Arnie Rivera podkreśla, że w szkołach będzie zachowany odpowiedni reżim sanitarny.  Do szkół przez cały czas będą dostarczane maski dla wszystkich uczniów, nauczycieli i innych pracowników. Uczniowie i personel zostaną również podzieleni na grupy, aby umożliwić utrzymanie dystansu. Przed wejściem do klasy będzie wymagane mycie rąk oraz kontrola temperatury. Do każdej ze szkół zostanie dostarczona maszyna do dezynfekcji, a czyszczeni szkoły zostaną zatrudnione dodatkowe osoby.

AL

Illinois: Dwie osoby zginęły podczas strzelaniny pod sklepem Menards

Illlinois notuje duże wzrosty zakażeń. Padł rekord od początku pandemii

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię