Rośnie liczba zachorowań na Covid-19 w USA. Dystrybucja szczepionki dopiero pod koniec listopada

0
440

Potwierdzono kolejnych 65 tysięcy zakażeń koronawirusem w Stanach Zjednoczonych. Łączna liczba chorych przekroczyła tam 8 milionów. Już trzydzieści stanów notuje wzrost liczby zachorowań.

Od początku października średnia liczba pozytywnych testów na Covid-19 wynosi prawie 55 tysięcy. To o ponad 25 procent więcej niż w drugiej połowie września. Eksperci mówią o trzeciej fali, która jest skutkiem chłodniejszej pogody, rozluźnienia restrykcji oraz nienoszenia masek przez wielu Amerykanów.

Najszybszy wzrost liczby przypadków koronawirusa ma miejsce w środkowych stanach – Dakota Północna i Południowa, Montana, Nebraska i Wisconsin. Wiele ognisk choroby zlokalizowanych jest w rejonach rolniczych, nie posiadających tak dobrej infrastruktury zdrowotnej jak większe aglomeracje. Średnia liczba ofiar śmiertelnych utrzymuje się na poziomie około siedmiuset dziennie. Łącznie na Covid-19 zmarło w Stanach Zjednoczonych 218 tysięcy osób.

Koncern farmaceutyczny Pfizer poinformował, że może wystąpić o zgodę na dystrybucję szczepionki na koronawirusa dopiero pod koniec listopada. Oznacza to, że nie będzie ona dostępna przed wyborami, na co liczył prezydent Donald Trump.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię