Biden na prowadzeniu w Wisconsin, Trump w Michigan i Pensylwanii

Liczenie głosów w wyborach prezydenckich nadal w toku. Joe Biden wysunął się na prowadzenie w Wisconsin i ma do Donalda Trumpa minimalną stratę w Michigan. W kilku stanach wyścig wyborczy pozostaje nierozstrzygnięty.

W Wisconsin po przeliczeniu 97 procent głosów Joe Biden ma 0,7 procent przewagi. Pół procent przewagi ma Donald Trump w Michigan. W stanie tym pozostało jednak jeszcze do przeliczenia 14 procent głosów w większości nadesłanych pocztą, co sugeruje że ostatecznie może tam wygrać kandydat demokratów. W Pensylwanii prezydent Donald Trump ma przewagę aż 600 tysięcy głosów. Nadal nie podano jednak wyników z jednej czwartej stanu, w większości z okręgów demokratycznych oraz głosów nadesłanych pocztą.

Wyścig o prezydenturę pozostaje nierozstrzygnięty w Newadzie, Georgii i Karolinie Północnej, gdzie różnica pomiędzy kandydatami jest minimalna. Przedstawiciele sztabu Joe Bidena wierzą, że po przeliczeniu wszystkich głosów ich kandydat zostanie prezydentem Stanów Zjednoczonych. Kandydat demokratów apeluje do Amerykanów o cierpliwość w oczekiwaniu na przeliczenie wszystkich głosów.

Jeszcze we wtorek wieczorem prezydent Donald Trump wyraził przekonanie, że to on wygrał wybory i zarzucił rywalom oszustwo.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię