Likwidacja gangu MS-13 jednym z celów prezydentury Donalda Trumpa

Prezydent Donald Trump to człowiek, który dotrzymuje słowa. Jak informuje AP, Departament Sprawiedliwości (DOJ) od początku prezydentury obecnego mieszkańca Białego Domu, aresztował ponad 600 członków jednego z najgroźniejszych gangów w Stanach Zjednoczonych słynnego MS-13.

Jak wynika z najnowszego raportu przedstawionego przez DOJ wynika, że na przestrzeni ostatnich czterech lat aresztowano 749 członków gangu Mara Salvatrucha znanych ze swojej bezwzględności i okrucieństwa, którzy niejednokrotnie zabijają dla sportu. 378 z nich zostało skazanych na długie lata pozbawienia wolności. 37 najgroźniejszych bandytów usłyszało wyroki dożywocia. 61 gangsterów spędzi za kratkami co najmniej 5 lat więzienia.

Wszystko to dzięki specjalnej ustawie wprowadzonej przez administrację Donalda Trumpa w 2017 roku mającej na celu bezwzględną walkę ze zorganizowaną przestępczością a przede wszystkim całkowitą likwidację MS-13.

Gang Mara Salvatrucha którego korzenie wywodzą się z Salwadoru rozwinął się w Stanach Zjednoczonych dzięki lukom prawnym w systemie imigracyjnym a przede wszystkim słabo zabezpieczonej południowej granicy Stanów Zjednoczonych.

Według AP stany o największej obecności członków gangu MS-13 to: Floryda, Georgia, Arkansas, Teksas, Kalifornia, Nevada, Wisconsin, Indiana, Michigan, Ohio, Pensylwania, Nowy Jork, Virginia Zachodnia, Delaware, New Jersey, Kolorado oraz Karolina Północna i Karolina Południowa.

JR

Najpotężniejsze gangi więzienne w Ameryce

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię