W Georgii i Pensylwanii topnieje przewaga Donalda Trumpa

Maleje przewaga Donalda Trumpa w dwóch kluczowych stanach. Trump wezwał do zaprzestania liczenia głosów w wyborach prezydenckich, jego sztab składa kolejne pozwy sądowe.

W Pensylwanii przewaga Donalda Trumpa nad Joe Bidenem zmniejszyła się do 114 tysięcy głosów, a w Georgii , do niecałych 14 tysięcy.  W najbliższych godzinach mają zostać podane dodatkowe wyniki z Newady i Arizony. Obecnie w obu stanach przewagę ma Biden. W Pensylwanii można dostać 20 głosów elektorskich, w Georgii 16.
Donald Trump nie ma na razie w planie wystąpień publicznych. Prezydent wezwał jednak na Twitterze do wstrzymania liczenia głosów i spekuluje w swoich wpisach, że dochodzi do fałszerstw.
Zapowiada również, że wszystkie stany, które niedawno zostały przyznane Joe Bidenowi będą sprawdzane pod kontem oszust wyborczych.
Z kolei, Joe Biden wyraził przekonanie, że po podliczeniu wszystkich głosów to on zostanie prezydentem.
Prezydent USA Donald Trump wezwał do zaprzestania liczenia głosów w wyborach prezydenckich. Sztab obecnego prezydenta składa kolejne pozwy sądowe. Wybory pozostają nierozstrzygnięte w pięciu kluczowych stanach. Trwa tam liczenie głosów.

Podczas telekonferencji w Waszyngtonie przedstawiciel sztabu wyborczego Donalda Trumpa Jason Miller wyraził przekonanie, że do końca tego tygodnia będzie jasne, że prezydent wygrał walkę o reelekcję. Miller stwierdził, że w niektórych komisjach wyborczych pojawiają się w dziwny sposób worki z kartami wyborczymi, ale nie podał szczegółów. Sztab Donalda Trumpa uzyskał zgodę sądową na dostęp swoich przedstawicieli do punktów liczenia głosów w Pensylwanii. Złożył tez pozew sądowy w Newadzie z wnioskiem o zatrzymanie liczenia głosów.

IAR, AL

CPS: Uczniowie mogą bezpiecznie wrócić do szkoły

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię