Cztery stacje przerwały czwartkowe przemówienie prezydenta

źródło: pixabay.com, Donald Trump

Podczas czwartkowego wystąpienia prezydent  Trump oskarżył Demokratów o to, że „chcą ukraść wybory”. MSNBC, CNBC, CBS i ABC News, przerwały wystąpienie prezydenta.

 

Podczas wczorajszego oświadczenia Trump wskazał na szereg nieprawidłowości, które jego zdaniem miały miejsce podczas wyborów. „Nie pozwolimy, by korupcja ukradła tak ważne wybory.” – mówił . Prezydent dał do zrozumienia, że nie uzna wyniku wyborów prezydenckich, a batalia  „skończy się w Sądzie Najwyższym”. Potwierdzają to również jego piątkowe wpisy na Twiiterze.

Powiązane: Donald Trump oskarża Demokratów: “Próbują ukraść wybory”

Sztab Trumpa na razie jednak nie przedstawił dowodów oszustwa wyborczego na masową skalę. Media krytykują Trumpa za jego bezpodstawne zarzuty. Stacje MSNBC, CNBC, CBS i ABC News, które przerwały wystąpienie prezydenta, tłumaczą dlaczego do tego doszło.

„OK. Ponownie znajdujemy się w niezwykłej sytuacji, w której nie tylko przerywamy prezydentowi Stanów Zjednoczonych, ale korygujemy go” – oświadczył  Brian Williams.

„To, co prezydent Stanów Zjednoczonych mówi, w dużej mierze, jest całkowicie nieprawdziwe” – napisał na Twitterze Shepard  Smith. Dziennikarz wyliczył fałszywe informacje w swoim wystąpieniu.

Prowadzący program w ABC News skomentował wystąpienie słowami: „Nie jesteśmy świadkami żadnej próby skradzenia wyborów. To jest demokracja i prosimy Amerykanów o cierpliwość ” 

Stacje CNN i Fox News, które pokazały w całości wystąpienie prezydenta skrytykowały jego słowa.

Również na Twitterze przy wielu wpisach Donalda Trumpa pojawia się komunikat „Ten Tweet zawiera treści, które mogą wzbudzać kontrowersje lub wprowadzać w błąd w kwestiach dotyczących udziału w wyborach lub innej procedurze obywatelskiej”. 

AL

Joe Biden prowadzi w Pensylwanii. Secret Service wzmocniło jego ochronę

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię