Koronawirus: Co planuje zrobić Joe Biden na chwilę po objęciu stanowiska?

Joe Biden

Jednym z pierwszych priorytetów Joe Bidena po objęciu urzędu będzie wprowadzenie obowiązku noszenia masek w całym kraju.

Joe Biden, który został uznany przez większość mediów za zwycięzcę wyborów, osobiście zwróci się do  gubernatorów w całym kraju o  wprowadzenia w życie obowiązku noszenia masek w poszczególnych stanach. Ma to nastąpić po objęciu urzędu  – podało w niedzielę NBC News po raz pierwszy doniosło w niedzielę.

Jeśli gubernator odmówi, to wezwie burmistrzów, którzy mogą wprowadzić lokalne wymogi w zakresie noszenia masek.

W poniedziałek Biden powiadomił o powołaniu grupy doradczej, która ma działać w okresie przejściowym i przygotować  plan zwalczania epidemii. Ma zostać wprowadzony w życie po zaprzysiężeniu go na prezydenta.

Czytaj również: Donald Trump zdymisjonował szefa Pentagonu

Joe Biden zaapelował do Amerykanów o to, aby nosili maski. „Nie ma znaczenia, na kogo głosowałeś, twój punkt widzenia. Jeśli wszyscy będą nosić maski przez kilka następnych miesięcy możemy ocalić dziesiątki tysięcy istnień ludzkich. Nie życia demokratyczne czy republikańskie, ale amerykańskie. Maska nie jest deklaracją polityczną, to dobry sposób, by zacząć budować kraj razem.”

Biden obiecał również powrót USA do Światowej Organizacji Zdrowia. Już wcześniej zapowiadał, że jeśli wygra wybory pierwszego dnia swojej prezydentury unieważni decyzję  Trumpa o wystąpieniu Stanów Zjednoczonych z WHO.

AL

Donald Trump zdymisjonował szefa Pentagonu

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię