Od dziś w całej Polsce nauka zdalna

Zdalna nauka poszerzona także na uczniów klas od I do III w szkołach podstawowych. Na odległość uczą się już uczniowie od IV klasy szkoły odstawowej, uczniowie szkół średnich oraz szkoły wyższe. Nauka zdalna ma obowiązywać do 29 listopada i może zostać przedłużona.

Rzeczniczka Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Ostrowska wyjaśnia, że z opieki w świetlicach będą mogły skorzystać tylko dzieci rodziców pracujących w służbie zdrowia lub w służbach. „Szkoły podstawowe będą miały obowiązek zapewnienia funkcjonowania świetlic szkolnych. Chodzi tu o uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią koronawirusa” – powiedziała rzeczniczka.

W czasie zawieszenia zajęć stacjonarnych dyrektorzy będą mogli zapewnić konsultacje w szkołach dla ósmoklasistów i maturzystów.
Nauczyciele będą mogli skorzystać ze wsparcia w wysokości 500 złotych na zakup sprzętu potrzebnego do zdalnej nauki. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wyjaśnił, że dofinansowanie będzie obejmowało szeroki rozumiany sprzęt w tym kamerki, słuchawki, myszki, klawiatury i oprogramowanie. „Może to być również dopłata w wysokości 500 złotych do sprzętu droższej wartości, jeżeli nauczyciele planują wyposażyć się w taki sprzęt również na przyszłość” – powiedział minister.
Rodzice od 9 do 29 listopada będą mogli skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię