Surowsze restrykcje w Illinois

Gubernator J.B. Pritzker ogłosił dodatkowe ograniczania dla trzech regionów stanu Illinois.

Ograniczania, które mają wejść w życie w środę, 11 listopada będą obowiązywać w regionie piątym, siódmym i ósmym. Obejmą powiaty  Will, Kankakee, Kane i DuPage oraz południową część stanu.

Zgodnie z nowymi wytycznymi, liczba uczestników spotkań towarzyskich zostaje ograniczona z 25 osób do 10. Do 6 osób zostaje zredukowana liczba osób jakie mogą siedzieć przy jednym stoliku w restauracjach i barach – również na zewnątrz (poprzedni limit zakładał 10 osób).

Czytaj również: Co planuje zrobić Joe Biden na chwilę po objęciu stanowiska?

Jak wynika z danych, w poniedziałek region 5. odnotował średni wskaźnik pozytywnych testów na poziomie 11.5%. To znacznie powyżej dopuszczalnych 8%, a prawie dwukrotnie powyżej 6.5%, jakie są wymaganych do zniesienia restrykcji.  W regionach 7. i 8. wynosi on ponad 13%. W połowie czerwca w regionie 5. wskaźnik utrzymywał się na poziomie 1,3%.

„Zbyt wielu lokalnych urzędników w całym stanie ignoruje lokalne wydziały zdrowia publicznego i nie robi nic, aby pomóc swoim mieszkańcom w przestrzeganiu nawet najbardziej podstawowych zasad. Niektórzy przywódcy pozwalają, aby wzrost wymknął się spod kontroli, nie podejmując jednocześnie żadnych działań. Burmistrzowie, rady miejskie i rady powiatowe  muszą wziąć na siebie pewną odpowiedzialność za utrzymanie bezpieczeństwa swoich wyborców” – mówił Pritzker

Gubernator odmówił podania szczegółów jakie ograniczenia mogą zostać jeszcze wprowadzone w najbliższym czasie. W zeszłym tygodniu zapowiadał, że nie może wykluczyć, że Illinois ponownie nie zostanie objęte nakazem pozostania w domu (stay at home order)

AL

Koronawirus: Co planuje zrobić Joe Biden na chwilę po objęciu stanowiska?

 

Mamy przełom. Szczepionka Pfizer w 90 proc. skuteczna

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię