Oak Street Health – klinika w służbie Seniorom

Każdy z nas wie, że zdrowie jest jedną z najwyżej cenionych wartości w życiu każdego człowieka. Jest ono definiowane przede wszystkim jako sprawność, witalność, zasoby energii, harmonia psychiczna i dobre samopoczucie.

Niestety wielu z nas niedostatecznie dużo poświęca uwagi i czasu swojej psychologiczno-fizycznej kondycji. Życie w ciągłym pośpiechu, zbyt wiele pracy, opieka nad rodziną, za mała ilość snu oraz niezdrowe nawyki żywieniowe obciążają nasz organizm, nie sprzyjają naszemu dobremu samopoczuciu i powodują rozwój wielu chorób i dolegliwości. Nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, choroba niedokrwienna serca, otyłość, chroniczne zmęczenie czy depresja to tylko niektore z nich. Lekceważenie naszego stanu zdrowia i ignorowanie rozwijających się symptomów może doprowadzić do trudno odwracalnych konsekwencji. Dbanie o zdrowie, wczesna profilaktyka i regularne konsultacje medyczne są fundamentem prawidłowego funkcjonowania organizmu w każdym wieku i powinny być nawykiem każdego człowieka.

Niestety zdarza się często, że osoby w starszym wieku żyją z rosnącym przekonaniem, że jest już za późno na jakąkolwiek zmianę dotyczącą stylu życia. Należy jednak pamiętać, że w każdym momencie życia można dokonać pozytywnej zmiany i nigdy nie jest za późno, by zadbać o nasze zdrowie.

Zdrowy tryb życia jest podstawą do pozytywnego samopoczucia i dobrego stanu zdrowia. Odpowiednie odżywianie, optymalna ilość i jakość snu oraz aktywność fizyczna mają największe znaczenie w jego utrzymaniu. Jednak, nie każdy z nas wie, jak dobrać prawidłową i indywidualną dietę oraz jaki rodzaj ruchu i ćwiczeń fizycznych będzie dla nie optymalny. Wielu z nas cierpi na bóle stawów czy choroby serca, mając medyczne zalecenia do tych dolegliwości nierzadko nie możemy się odnaleźć w zawiłych i skomplikowanych opisach i instrukcjach. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest konsultacja z lekarzem rodzinnym, który wyjaśnia wszelkich wątpliwości dotyczących leczenia oraz profilaktyki. Posiadanie stałego lekarza rodzinnego jest kluczowe dla wszystkich pacjentów, a w szczególności dla osób starszych, które stanowią grupę podwyższonego ryzyka zachorowań.

Lekarz rodzinny obejmuje kompleksową opiekę medyczną zajmując się profilaktyką zdrowotną, diagnozowaniem, leczeniem rozpoznanych wcześniej chorób, a w bardziej skomplikowanych przypadkach kieruje pacjenta do odpowiedniego specjalisty.

Regularne konsultacje z lekarzem rodzinnym mają pozytywny wpływ nie tylko w trakcie ostrego lub chronicznego schorzenia. Lekarz rodzinny to specjalista, można się udać nie tylko wtedy, kiedy chorujemy lub zauważymy pierwsze niepokojące objawy, ale również chcemy omówić kwestie dotyczącego zdrowych zachowań i nawyków w naszym życiu. Lekarz rodzinny może udzielić wskazówek na temat racjonalnej profilaktyki odżywiania, aktywnego spędzania wolnego czasu i zdrowia psychicznego. Dzięki odpowiedniej prewencji będziemy rzadziej chorować, co skutkuje dłuższym i spokojniejszym życiem.

Częste wizyty z lekarzem rodzinnym zmotywują nas do dbania o nasze zdrowie i naszych rodzin.

Twój lekarz rodzinny to osoba, której możesz zaufać, nawiązać bliższą relację. To osoba, która o nas zadba i nie pozwoli byśmy zostali sami na polu walki z chorobą i cierpieniem.

Po więcej informacji w języku polskim prosimy o kontakt z Oak Street Health pod numerem: 312- 481-6366

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię