Morawiecki: „Jesteśmy uderzani z różnych stron”

Premier Mateusz Morawiecki powiedział podczas VI Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów Gazety Polskiej, że polskie władze są uderzane „z różnych stron, także przez fałszywe pojęcie praworządności”. Szef rządu podkreślił, że europejski mechanizm oceny praworządności będzie arbitralny, a podejmowane w jego ramach decyzje – polityczne.

Premier Mateusz Morawiecki powiedział również, że „naprawa zepsutych mechanizmów praworządności w III RP jest dezawuowana, jest podcinana”. Jak stwierdził, w ten sposób bronione są grupy interesów, co było jego zdaniem widoczne w ostatnich miesiącach. Premier powiedział również, że „rząd nie jest od tego, by mówić ludziom, jak mają żyć”, a po to, by „pomagać przejść przez trudne czasy i przechowywać szanse szybkiego wzrostu na przyszłość”. Podkreślił, że polskie władze będą sprzeciwiały się narzucaniu wartości i poglądów obywatelom.

Premier Mateusz Morawiecki mówił również, że walka o polską rację stanu to także właściwa odpowiedź na wydarzenia roku 2020 i świadomość wyzwań, które czekają Polskę w roku 2021. Szef rządu zaapelował również o spójność, solidarność i cierpliwość, których jego zdaniem chcą odmówić polskim władzom, ich przeciwnicy. „Od tego będzie zależeć, w jaki sposób wyjdziemy po pandemii, czy wyjdziemy z tarczą, i realizować będziemy plan odbudowy i rozwoju gospodarczego, czy będziemy musieli zmagać się z ciągłymi atakami, które mają prowadzić do restauracji tego, co najgorsze w III RP, grup interesów, klik, kamaryli, które wtedy w dużym stopniu kontrolowały nasze państwo” – mówił premier Mateusz Morawiecki.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię