Szkoły w Chicago wznowią zajęcia w klasach. Zobacz od kiedy

Chicagowskie Szkoły Publiczne (CPS) planują powrót uczniów do klas w styczniu 2021 roku. Uczniowie programów specjalnych i przedszkolaki wrócą do szkół 11 stycznia, natomiast reszta dzieci 1 lutego.

Dystrykt wybrał takie daty, gdyż późniejszy powrót po świętach spowoduje, że dzieci, które wyjeżdżały z rodzinami na święta będą mogły odbyć kwarantannę przed powrotem do szkół.

Nadal będzie możliwość nauki zdalnej, decyzja o powrocie do szkoły będzie zależała od opiekunów. CPS poinformował, że jeszcze w tym miesiącu planują rozesłać formularze do rodziców, w których rodziny będą zdecydować o kontynowaniu nauki zdalnej. Nauka w szkołach średnich nadal będzie odbywać się zdalnie.

Na początku listopada Chicagowskie Szkoły Publiczne (CPS) ogłosiły, że sale lekcyjne są gotowe do bezpiecznego powrotu uczniów i nauczycieli. W klas zostały zamontowane oczyszczacze powietrza, zapobiegające rozprzestrzenianiu się COVID-19.

Polecamy: Soros kupił akcje jednego z najbardziej tajemniczych gigantów w USA

W zeszłym miesiącu chicagowski Związek Zawodowy Nauczycieli ocenił, że ani nauczyciele, ani uczniowie nie powinni wracać do klas, ponieważ budynki szkolne są stare i nie są zaprojektowane tak, aby wystarczająco wentylować i oczyszczać powietrze.

CPS  zareagował na te obawy instalując w klasach oczyszczacze powietrza z filtrami HEPA. Inwestycja kosztowała 8.5 miliona dolarów. Urzędnicy przekazali, że oczyszczacz jest w stanie usunąć 99.9 procent “najdrobniejszych cząstek”, w tym zawieszoną w powietrzu pleśń, bakterie i wirusy takie jak COVID-19.

Dystrykt wdrożył również dodatkowe środki bezpieczeństwa zalecane przez Centra Kontroli Chorób (CDC) , a także zatrudnił osoby, które maja dokonywać analizy jakości powietrza i systemów wentylacyjnych w poszczególnych szkołach. CPS przekazało, że już 99 proc. klas jest gotowych do wznowienia nauki, a pozostała reszta traktowana jest priorytetowo.

AL

Sąd Najwyższy w Pensylwanii orzekł w sprawie skargi wyborczej sztabu Trumpa

Donald Trump zwolnił szefa od cyberbezpieczeństwa

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię