Darmowy nocleg w hotelu dla odwiedzających Hawaje

Hawajskie władze wpadły na niecodzienny pomysł łączenia turystyki z ochroną środowiska. Jaki to pomysł? Otóż Hawaje zachęcają podróżnych do zgłaszania się w charakterze wolontariuszy podczas wizyt na wyspach w zamian za bezpłatną noc w hotelu.

Inicjatywa zwana Mālama Hawai’i – troska o Hawaje – pozwala turystom na wolontariat pod różnymi postaciami począwszy od sadzenia drzew, ochrony raf oceanicznych, robienia kołder dla seniorów, po sprzątanie plaży. Program nawiązał współpracę z hotelami na wszystkich wyspach, aby zaoferować gościom możliwość otrzymania darmowej nocy w hotelu z zamian za uczestnictwo w projekcie. W inicjatywie uczestniczą dziesiątki hoteli, w tym Hyatt Regency Maui Resort and Spa oraz Four Seasons Resort Maui at Wailea (jeden z najlepszych hoteli wypoczynkowych na Hawajach).

Przyłączając się do inicjatywy, linie lotnicze Alaska Airlines zobowiązały się posadzić jedno drzewo w zamian za każdy lot na Hawaje do końca roku. Szacuje się, że przewoźnik we współpracy z Hawaiian Legacy Reforestation Initiative posadzi prawie 900 drzew.

Odwiedzający Hawaje mogą pominąć obowiązkową kwarantannę stanową, jeśli przybędą z dowodem negatywnego wyniku testu COVID-19 z certyfikowanego laboratorium, wykonanym w ciągu 72 godzin przed przylotem na wyspy. Kilka linii lotniczych, w tym United Airlines, Hawaiian Airlines i American Airlines, wprowadziło programy testów przed lotem dla pasażerów. Drugi, bezpłatny test na COVID-19 jest wymagany po przybyciu na lotnisko na Hawajach.

Podróż na Hawaje bez obowiązkowej kwarantanny

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię