Amerykańscy turyści przetrzymywani za nielegalne przekroczenie granicy

0
732
photo credit: foxnews

Grupa amerykańskich turystów została zatrzymana za przypadkowe wypłynięcie na wody terytorialne Brytyjskich Wysp Dziewiczych.

Czterech Amerykanów twierdzi, że są przetrzymywani jak “zakładnicy” w pokoju hotelowym na ternie Brytyjskich Wysp Dziewiczych. Zostali zatrzymani po tym jak przypadkowo wypłynęli na wody tego terytorium. Złamali oni zasady zasady, które zabraniają podróżnym z USA przekraczania granic podczas pandemii.

Lynn Hines z Manning, S.C., powiedziała, że ona, jej mąż i dwoje przyjaciół zdali sobie sprawę ze swojego błędu dopiero po tym, jak ich żaglówka wypłynęła już półtorej mili na zakazane morza. Do zdarzenia doszło 19 listopada, kiedy płynęli w kierunku  Saint John – przekazała stacja WJLA.

Kiedy próbowali zawrócić było już za późno, gdyż napotkali na swojej drodze agentów celnych. “W tym miejscu zabrali nasze paszporty i całą dokumentację łodzi, a następnie oświadczyli, że jesteśmy oskarżeni o próbę nielegalnego wjazdu do kraju i wnoszą o dwie grzywny w wysokości 10 tys. dolarów” – powiedział Hines.

Od tego czasu są przetrzymywani w jednym pokoju hotelowym, w którym jak mówią są robaki i zepsuty zlew – podaje  WSOC. “Jesteśmy zakładnikami przetrzymywanymi dla okupu, nie jesteśmy oskarżeni. Jedynym oskarżonym jest właściciel łodzi”- powiedział mąż Lynn Hines, John dla WJLA.

Czytaj również: Obowiązkowe szczepienie przed wejściem do baru, kina czy restauracji?

Lynn Hines, jeden z z amerykańskich turystów twierdzi, że kapitan próbował zapłacić 20 tyś dolarów grzywny, jednak ma tylko  karty kredytowe, a celnicy chcą gotówki. Turyści czekają na rozprawę w sądzie “Powiedziano nam, że celnicy nie zajmują się tą sprawą, że to należy do urzędu imigracyjnego”-  przekazał Lynn WSOC.”Teraz okazuje się, ze sprawa zajmuje się prokurator”.

Departament Stanu USA wie o sprawie i udziela ze swojej strony pomocy obywatelom amerykańskim.“Poważnie traktujemy naszą odpowiedzialność jaką pomoc naszym obywatelom  za granicą i zapewniamy im wszelkie stosowne usługi konsularne” – powiedziała agencja w oświadczeniu dla stacji WSOC. “Pozostajemy w kontakcie z zatrzymanymi obywatelami amerykańskimi”.

AL

źródło: Fox News

Bez szczepienia na Covid -19 nie polecisz

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię