Administracja Trumpa pozywa Facebooka

Departament Sprawiedliwości złożył pozew przeciwko Facebookowi, zarzucając amerykańskiemu gigantowi, że nielegalnie dyskryminował amerykańskich pracowników, rezerwując ponad 2.6 tys. stanowisk dla posiadaczy wiz tymczasowych z innych krajów.

Rzecznik Facebooka powiedział, że firma nie zgadza się z zarzutami. Dodał, że gigant „współpracuje z Departamentem Sprawiedliwości, aby wyjaśnić tę kwestię”. Rzecznik odmówił dodatkowego komentarza, powołując się na toczący się spór.

Pozew złożony w czwartek prze Departament Sprawiedliwości zarzuca, że Facebook odmówił „rekrutowania, rozważania lub zatrudniania wykwalifikowanych i dostępnych pracowników amerykańskich na ponad 2,6 tys. stanowiskach, które firma zarezerwowała dla posiadaczy wiz tymczasowych, które sponsorowała w celu uzyskania zezwolenia na pracę stałą („zielone karty”). Zgodnie ze skargą rządu, doszło do domniemanej dyskryminacji amerykańskich pracowników, o przeciętnym wynagrodzeniu wysokości 156 tys. dolarów.

Pozew Departamentu Sprawiedliwości głosi, że Facebook zaangażował się w celowe i powszechne naruszenia prawa, poprzez zarezerwowanie stanowisk dla tymczasowych posiadaczy wiz zamiast rozważyć zainteresowanych i wykwalifikowanych amerykańskich pracowników” – napisał Asystent Prokuratora Generalnego Eric Dreiband z Wydziału Praw Obywatelskich

Administracja twierdzi, że Facebook wdraża proces rekrutacji, który ma na celu zniechęcenie amerykańskich pracowników do ubiegania się o nie, w tym nie zamieszcza ofert pracy na swojej stronie internetowej, nie przyjmuje podań online i wymaga, by kandydaci wysyłali swoje podania pocztą.

Jak przekazał Departament pozew został złożony po dwuletnim śledztwie, które trwało w tej sprawie.

AL

https://amerykapopolsku.com/2020/12/03/pomysly-na-prezent-swiateczny-dla-mamy-i-tesciowej/

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię