Granica amerykańsko-kanadyjska zamknięta do końca 2020 roku

Ruch turystyczny na granicy amerykańsko-kanadyjskiej zostanie wznowiony w pierwszych miesiącach 2021 roku. Powodem jest rozprzestrzeniająca się pandemia koronawirusa w Stanach Zjednoczonych, gdzie w jego wyniku zmarło już prawie 300 tysięcy tysięcy ludzi a 16 milionów jest zakażonych, informują kanadyjskie media.

„Nie możemy narażać naszych obywateli na jakiekolwiek niebezpieczeństwo. Mam nadzieje, że rozpoczynające się szczepienia położą kres pandemii i wkrótce ruch turystyczny pomiędzy naszymi krajami zostanie wznowiony”, poinformował Premier Kanady Justin Trudeau.

Granica Kanady ze Stanami Zjednoczonymi została zamknięta w marcu z powodu pandemii. Od tego czasu decyzja jest przedłużana co 30 dni. W czerwcu Kanada wyraziła zgodę na przekraczanie granicy przez bezpośrednich członków rodziny rozdzielonych przez obostrzenia związane z Covid-19.

Granicę przekraczać mogą załogi samolotów oraz kierowcy ciężarówek dostarczający żywność i lekarstwa. Amerykanie nadal mogą powracać do Stanów Zjednoczonych, nie obowiązuje ich zamknięcie granic, podobnie jak i obywateli Kanady.

W Kanadzie z powodu COVID-19 zmarło dotychczas 13, 251 osób. 449 tysięcy jest zakażonych.

JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię