Amerykanie podzieleni w kwestii szczepień na COVID-19, wynika z sondażu ABC News/ IPSOS

Spora rzesza Amerykanów jest w stanie przyjąć szczepionkę na COVID-19, ale ma obiekcje co do czasu jej przyjęcia.

Jak wynika z najnowszego sondażu ABC News/ IPSOS ośmiu na dziesięciu mieszkańców Stanów Zjednoczonych da się zaszczepić. Jednak sprawa się komplikuje, kiedy ludzie powinni ją przyjąć.

40 % respondentów stwierdziło, że przyjmie szczepionkę tak szybko jak to będzie tylko możliwe, podczas gdy 44 % badanych chce wstrzymać się z tym na czas nieokreślony.

Temat ten jeszcze bardziej się komplikuje, jeżeli weźmiemy pod uwagę kwestie demograficzne jak wiek, wykształcenie czy poglądy polityczne.

I tak, 93 procent Amerykanów powyżej 65 roku życia chce natychmiastowych szczepień. Z kolei w grupie ludzi pomiędzy 18 a 29 rokiem życia współczynnik ten wynosi 80 procent przy 50 % wstrzymujących się do czasu wyników dalszych testów na skutki uboczne.

Według sondażu ABC News/ IPSOS, 26 procent Republikanów stwierdziło, że nigdy nie zastosuje się do wytycznych CDC i nie da się zaszczepić w porównaniu do 6 % Demokratów i 14 % osób o niezależnych poglądach.

Warto dodać, że 69 % Amerykanów doświadczonych bezpośrednio czy pośrednio przez COVID-19 chce przyjąć  szczepionkę tak szybko jak to będzie możliwe.

JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię